Aktualności

PGNiG Puchar Polski – ćwierćfinałowy mecz Azotami Puławy zagramy w Legnicy!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władz Związku Piłki Ręcznej w Polsce, rozgrywki PGNiG Pucharu Polski sezonu 2019/2020 zostaną dokończone pod koniec sierpnia br.

Jeszcze w marcu br., tuż po wybuchu pandemii koronawirusa związek rozważał zorganizowanie kilkudniowego turnieju z udziałem sześciu najlepszych zespołów rozgrywek. Pomysł jest już nieaktualny. Rozgrywki pucharowe zostaną dokończone „po staremu”.

Do rozegrania zostały dwa mecze ćwierćfinałowe: Siódemka Miedź Legnica – Azoty Puławy i Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin oraz turniej Final Four składający się z półfinałów (z udziałem PGE Vive Kielce i Orlen Wisły Płock) i finału. ZPRP poinformował, że mecz Siódemki Miedź z Azotami Puławy odbędzie się w Legnicy, 22 sierpnia (sobota). Póki co nie wiadomo, czy ćwierćfinałowe spotkanie w hali OSiR przy ul. Lotniczej zostanie rozegrane z udziałem publiczności. Do ustalenia pozostała również godzina meczu.

Zespół trenera Pawła Wity jest rewelacją obecnej edycji PGNiG Pucharu Polski. W drodze do ćwierćfinału rozgrywek Siódemka Miedź wyeliminowała już sześć drużyn: Bór Oborniki Śl., Forzę Wrocław, Olimp Grodków, Stal Gorzów Wlkp., MMTS Kwidzyn i Grupę Azoty Tarnów. Dwie ostatnie na co dzień występują w PGNiG Superlidze.

Przypomnijmy, że rozgrywki ligowe w sezonie 2019/2020 zostały zakończone z zachowaniem aktualnych tabel. Siódemka Miedź Legnica w grupie B I ligi została sklasyfikowana na 3. miejscu. 1. miejsce zajęła Ostrovia Ostrów Wlkp., która tym samym, uzyskała prawo gry w turnieju barażowym o awans do PGNiG Superligi.