Aktualności

OFICJALNIE! Zmiana na stanowisku trenera pierwszoligowej Siódemki Miedź

Paweł Wita nie będzie już trenerem pierwszego zespołu Siódemki Miedź Legnica. Zastąpi go w tej roli Piotr Będzikowski.

Paweł Wita pierwszy zespół Siódemki prowadził przez trzy sezony. Szczególnie udana była ostatnia kampania zakończona 3. miejscem w grupie B I ligi oraz awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski. Wita jest też autorem sukcesów Siódemki w rozgrywkach młodzieżowych. Juniorów legnickiego klubu doprowadził do mistrzostwa Polski (2018) oraz trzykrotnie do wicemistrzostwa (2015, 2018 i 2019).

Nie bez powodów cieszy się opinią jednego z najlepszych w kraju specjalistów od pracy z młodzieżą – od roku jest koordynatorem ogólnopolskiego systemu Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej. Dodajmy, że Wita choć jest wychowankiem Wybrzeża Gdańsk to znaczną część swojej zawodniczej kariery reprezentował barwy Siódemki. Grał dla niej w sezonie 2005/2006 oraz od kampanii 2011/2012 do 2016/2017.

Praca Pawła Wity w Siódemce dobiegła jednak końca, choć prezes Martin Huras nie wyklucza, że drogi legnickiego klubu z 40-letnim szkoleniowcem w przyszłości skrzyżują się ponownie. – Rozstajemy się w zgodzie. Wszyscy w klubie będziemy zawsze pamiętać zasługi Pawła – mówi prezes MSPR Siódemka.

Nowym trenerem pierwszoligowej Siodemki został 47-letni Piotr Będzikowski (na zdjęciu na dole). Postać to w handballowym świecie, zarówno legnickim, jak i krajowym, doskonale znana. Będzikowski to przecież wychowanek naszego klubu i jego wieloletni zawodnik. Po zakończeniu kariery objął funkcję asystenta trenera Marka Motyczyńskiego. Po spadku Siódemki z PGNiG Superligi, w latach 2013-2017 był trenerem pierwszego zespołu, potem zajął się pracą z grupami młodzieżowymi Siódemki. W sezonie 2020/2021 prowadzenie pierwszoligowego zespołu będzie łączył ze szkoleniem drużyny juniorów.

– Siódemka od lat kojarzona jest jako klub świetnie pracujący z młodzieżą. Teraz przyjęta została nowa koncepcja funkcjonowania – na młodzież postawimy jeszcze bardziej – mówi prezes MSPR Siódemka, Martin Huras.

– W młodzieżowych drużynach mamy wielu utalentowanych zawodników i chcemy, by proces ich wprowadzania do kadry pierwszego zespołu przebiegał jeszcze sprawniej niż dotychczas. Stanowisko trenera seniorów będzie rotacyjne. Zajmować je będzie szkoleniowiec, który doprowadza swój juniorski rocznik do wieku seniorskiego. Zgodnie z taką zasadą, Piotr Będzikowski przez najbliższe dwa sezony będzie pracował z pierwszym zespołem oraz juniorskim. Potem szansę zapewne otrzyma Tomasz Góreczny, który w minionych rozgrywkach opiekował się młodzikami. Warto dodać, że planujemy wzmocnienie naszego sztabu nowymi szkoleniowcami. Jednym z nich jest Tomasz Szporko, który ma dobre wyniki pracy z młodzieżą w APR Świdnica – tłumaczy sternik Siódemki.

Pawłowi Wicie dziękujemy za lata ciężkiej pracy, która przełożyła się na sukcesy naszego klubu na krajowych arenach i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Trenerze, raz jeszcze: DZIĘKUJEMY !!!