Aktualności

ZPRP ogłosił skład czterech grup I ligi w sezonie 2020/21. Z kim zagramy?

Związek Piłki Ręcznej w Polsce postanowił po raz kolejny zreformować rozgrywki I ligi. W sezonie 2020/2021 występować w niej będą 44 drużyny podzielone na 4 grupy. Siódemka Miedź Legnica trafiła do grupy B.

W nowym sezonie w I lidze wystąpią nie tylko mistrzowie grup II ligi, ale również wicemistrzowie oraz SMS-y z Płocka i Kwidzyna. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w związku z przedwczesnym zakończeniem rozgrywek 2019/2020, nikt nie został zdegradowany do II ligi. Poszerzenie I ligi ZPRP tłumaczy sytuacją związaną z pandemią. Cztery 11-zespołowe grupy ograniczą koszty wyjazdów, co ma pomóc klubom borykającym się z problemami finansowymi.

Jak poinformował Mirosław Baum, dyrektor ds. rozgrywek ZPRP, od sezonu 2021/2022 powstać ma I Liga Centralna, w której występować będzie 16 drużyn. Awans do niej uzyskają po cztery najlepsze ekipy z każdej z czterech grup I ligi w sezonie 2020/2021.

W rozpoczynającej się we wrześniu br. kampanii Siódemka Miedź występować będzie w grupie B. Jej rywalami będą: Stal Gorzów, Olimp Grodków, Real Astromal Leszno, Bór Oborniki Śląskie, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Grunwald Poznań, Śląsk Forza Wrocław, PKM Zachód AZS Zielona Góra, Szczypiorniak Gorzyce (beniaminek), GOKiS Kąty Wrocławskie (beniaminek).

Skład pozostałych grup I ligi w sezonie 2020/2021:

Grupa A: Meble Wójcik Elbląg, SMS ZPRP Gdańsk, USAR Kwidzyn, SMS ZPRP Kwidzyn, Tytani Wejherowo, MKS Grudziądz, Gwardia Koszalin, Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna, OKPR Warmia Energa Olsztyn, MKS Nielba Wągrowiec, SPR GKS Żukowo.

Grupa C: AZS AWF Biała Podlaska, CKS Jurand Ciechanów, KPR Legionowo, Politechnika Anilana Łódź, Orlen Wisła II Płock, SMS ZPRP Płock, Azoty II Puławy, KS Uniwersytet Radom, MKS Wieluń, MKS Mazur Sierpc, AZS UW Warszawa.

Grupa D: MTS Chrzanów, AZS UJK Kielce, NLO SMS ZPRP Kielce, KSSPR Końskie, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski, Olimpia MEDEX Piekary Śląskie, ORLEN UpStream Czuwaj Przemyśl, Wisła Sandomierz, Zagłębie Sosnowiec, MKS Padwa Zamość, Viret CMC Zawiercie.