Aktualności

Paweł Wita został trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski

Młodzieżowa reprezentacja Polski (rocznik 2000) ma nowego selekcjonera. Bartłomieja Jaszkę zastąpił Paweł Wita, jeszcze do niedawna prowadzący pierwszoligową Siódemkę Miedź Legnica.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce, „zadaniem nowego szkoleniowca będzie przygotowanie zespołu do zaplanowanych na styczeń 2021 Młodzieżowych Mistrzostw Europy dywizji B, które mają się odbyć w Bośni i Hercegowinie oraz sukcesywne przekazanie utalentowanych zawodników do reprezentacji seniorskiej pod skrzydła selekcjonera Patryka Rombla”.

Przez całą dotychczasową karierę trenerską, Paweł Wita związany był z legnicką Siódemką. W 2018 r. juniorów Siódemki doprowadził do tytułu mistrza Polski, natomiast w latach 2015, 2017 i 2018 do tytułów wicemistrza Polski. Przez ostatnie trzy sezony prowadził też pierwszoligowy zespół Siódemki. W kampanii 2019/20 dotarł z nim do `1/4 finału PGNiG Pucharu Polski. Przerwane przez pandemię rozgrywki ligowe Siódemka zakończyła na 3. miejscu (z mistrzem I ligi Ostrovią Ostrów Wlkp. wygrała oba mecze).

Dodajmy, że Paweł Wita od roku jest koordynatorem krajowym w programie Ośrodków Szkoleniowych w Piłce Ręcznej ZPRP.

Naszemu byłemu trenerowi gratulujemy objęcia reprezentacji Polski i życzymy powodzenia na europejskich parkietach!