DLJM: Nie ma mocnych na zespół trenera Tomasza Górecznego. Wygrana w Oławie!

Siódemka Huras Legnica wygrała na wyjeździe 38:28 z Moto-Jelczem Oława w piątkowym meczu 5. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych i zachowała pozycję lidera.

Cztery mecze, cztery wygrane – oto bilans juniorów młodszych Siódemki Huras. Nasz zespół sezon 2020/21 rozpoczął z impetem i jak widać, wcale nie ma zamiaru zwalniać. W piątek rozbił w delegacji Moto-Jelcz Oława.

Siódemka Huras wygrała w podoławskiej Gaci różnicą 10 bramek, choć w pierwszej połowie miała pod górkę, bo w 17 min. przegrywała 4:8. Wówczas podopieczni Tomasza Górecznego wzięli się do roboty i szybko doprowadzili do remisu (10:10 w 23 min.), a jeszcze przed przerwą wypracowali solidną przewagę (19:13).

Tabela Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych – sezon 2020/21

W drugiej połowie Siódemka miała mecz pod kontrolą, a trener Góreczny mógł pozwolić sobie na przećwiczenie gry bez bramkarza (7 na 6 w polu). Skończyło się na 38:28. Za tydzień, w sobotę (5 grudnia) naszą drużynę czeka znacznie trudniejsza przeprawa – derbowy pojedynek z UKS Dziewiątka Legnica.

Moto-Jelcz Oława – Siódemka Huras Legnica 28:38 (13:19)

Siódemka Huras: Socha, Tabisz – Styrcz 1, Łukawski 4, Wojsa, Zapert, Drążek 2, Niziołek 1, Dziedzic 7, Cichoń 6, Wołowiec 4, Krukiewicz 2, Ł. Szporko 9, A. Szporko 1, Kosiorowski 1.