Aktualności

Sezon 2020/21 w I lidze na półmetku – kto rzucał bramki dla Siódemki Miedź?

W dziesięciu meczach pierwszej rundy sezonu I ligi nasza drużyna zdobyła 311 bramek. Sprawdźcie aktualną klubową klasyfikację strzelców!

Najwięcej bramek dla Siódemki Miedź zdobył Wojciech Styrcz (na zdjęciu). 19-letni skrzydłowy do bramki rywali trafił aż 61 razy. Dorobek ten w klasyfikacji strzelców grupy B daje mu na półmetku sezonu 7. miejsce.

KLASYFIKACJA STRZELCÓW GRUPY B

Tylko jedno trafienie mniej ma na koncie Paweł Paterek. Nasz rozgrywający rzucił bowiem 60 bramek. Trzeci na klubowej liście snajperów jest skrzydłowy Karol Siwak z 34 bramkami. Kolejne miejsca w klubowej klasyfikacji zajmują: Marcin Jaśkowski, Mateusz Wychowaniec i Adam Skrabania.

Warto zauważyć, że zespół trenera Piotra Będzikowskiego nie tylko w pierwszej części sezonu najlepiej punktował. Jest też bardzo skuteczny. 311 bramek – to drugi wynik w lidze. Więcej bramek rzuciła tylko Stal Gorzów – 322. Siódemka jest skuteczna nie tylko w ataku. Nasza drużyna straciła bowiem tylko 234 bramki. Co ciekawe, nie jest najlepsza w lidze. 231 bramek dał sobie rzucić … dopiero 7. w tabeli beniaminek – GOKiS Kąty Wrocławskie.

Strzelcy bramek dla Siódemki Miedź w 1. rundzie sezonu 2020/21:

Wojciech Styrcz – 61

Paweł Paterek – 60

Karol Siwak – 34

Marcin Jaśkowski – 26

Mateusz Wychowaniec – 23

Adam Skrabania – 21

Kacper Bogudziński – 18

Michał Czarnecki – 17

Kacper Pawłowski – 14

Michał Przybylak – 13

Michał Kowalik – 13

Dominik Nowosielski – 5

Paweł Piwko – 4

Kornel Szczepanek – 2

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)