Aktualności

BRAWO !!! Juniorzy Siódemki Huras Legnica zagrają w mistrzostwach Polski

Siódemka Huras Legnica wygrała 25:22 z Chrobrym Głogów w rewanżowym meczu barażowym o awans do 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego odrobił jedną bramkę straty z Głogowa i tym samym zameldował się w centralnych rozgrywkach.

Siódemka musiała odrobić minimalną stratę z sobotniego meczu w Głogowie i zadanie wykonała z małą nawiązką. Nasza drużyna nie czekała na rozwój wydarzeń, tylko od razu wzięła się do roboty. Po 3 min. gry wygrywała już 3:0. Goście szybko jednak się pozbierali i najpierw doprowadzili do remisu (5:5 w 9 min.), a potem wygrywali – 5:6 w 10 min., 6:7 w 14 min. W 19 min. Filip Kruszelnicki rzucił na 9:8 i Siódemka nie oddała już prowadzenia do końca meczu.

Na przerwę podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego schodzili z 3 bramkami w zapasie. Ale zgodnie z przewidywaniami Chrobry broni nie złożył. Nawet gdy w 36 min. gospodarze wygrywali już 15:10. Głogowianie szybko „wrócili” do gry i w 45 min. doszli gospodarzy na jedno trafienie (18:17).

W końcowej fazie spotkania więcej zimnej krwi zachowała jednak Siódemka. Legnicka ławka rezerwowych eksplodowała w 58 min., gdy Łukasz Szporko trafił na 24:21. Wówczas stało się jasne, że baraże padły łupem Siódemki.

Do zwycięstwa Siódemkę poprowadził duet rozgrywających Jakub Będzikowski i Filip Kruszelnicki oraz świetnie dysponowany bramkarz Wiktor Socha. Nie zmienia to faktu, że na słowa uznania zasłużył cały nasz zespół.

– Uważam, że moja drużyna odniosła duży sukces, bo awansowała do mistrzostw kraju, mimo że złożona jest z zawodników z rocznika 2003 i 2004, gdy rocznikiem wiodącym w tym sezonie w kategorii juniorów jest 2002. Wielkie brawa dla chłopaków. Niedzielny rewanż stał na niższym poziomie niż sobotni, ale spowodowane to było wysoką stawką. Dla wielu tych chłopców był to pierwszy w karierze mecz o takim ciężarze gatunkowym. Dlatego należy im wybaczyć nerwowość. Udział w mistrzostwach Polski dla mojego zespołu będzie okazją do zebrania kolejnych cennych doświadczeń. Jestem szczęśliwy i dumny ze swoich podopiecznych – powiedział po niedzielnym meczu Piotr Będzikowski, trener Siódemki Huras.

Siódemka Huras Legnica – Chrobry Głogów 25:22 (13:9)

Siódemka: Socha – Kochlewski, Nowosielski 1, Pacek 3, Kosiorowski 1, Ł. Szporko 4, Krukiewicz 1, Będzikowski 8, Grynienko 4, Kruszelnicki 3.