Aktualności

Siódemka Miedź zremisowała sparing z rywalem z PGNiG Superligi

Na niespełna dwa tygodnie przed wznowieniem rozgrywek I ligi Siódemka Miedź Legnica jest w dobrej dyspozycji. We wtorkowym meczu kontrolnym podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego zremisowali 32:32 z Zagłębiem Lubin.

W starciu z 7. zespołem PGNiG Superligi na półmetku sezonu, Siódemka Miedź zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Nasza drużyna z wyżej notowanym rywalem przez 60 minut walczyła jak równy z równym, co zresztą miało przełożenie na wynik. A ten od pierwszego do ostatniego gwizdka oscylował wokół remisu, a prowadzenie zmieniało się, jak w kalejdoskopie.

W 60 min. dobrej sytuacji nie wykorzystał Michał Czarnecki, a chwilę później goście nie wykorzystali karnego (obronił Adrian Stachurski). I ostatecznie wtorkowy sparing zakończył się remisem 32:32. Dodajmy, że nasi bramkarze obronili w tym spotkaniu aż 5 rzutów karnych!

– Wynik w sparingu nie jest sprawą pierwszorzędną, ale zawsze miło jest zremisować z zespołem z superligi, a nie np. wysoko przegrać. Cieszy mnie postawa mojego zespołu, który wygląda coraz lepiej. Ten niezwykle pożyteczny mecz kontrolny jest dobrym prognostykiem przez powrotem rozgrywek I ligi – powiedział po wtorkowym sparingu trener Siódemki Miedź, Piotr Będzikowski.

Ostatni sprawdzian przed startem drugiej rundy I ligi już w najbliższy piątek (22 stycznia). Tym razem Siódemka Miedź zmierzy się przy Lotniczej ze Śląskiem Wrocław.

Siódemka Miedź Legnica – Zagłębie Lubin 32:32 (14:17)

Siódemka Miedź: Mazur, Dekarz, Stachurski – Siwak 3, Wychowaniec 2, Przybylak 3, Paterek 5, Pawłowski 2, Jaśkowski 3, Skrabania 4, Czarnecki 2, Styrcz 3, Bogudziński 2, Nowosielski 3, Kowalik.

FOTOGALERIA Z MECZU | FOT. Andrzej Trzeciak (TuLegnica.pl)