Aktualności

Paweł Piwko zakończył karierę! Olimpijczyk zostaje w klubie w nowej roli

Paweł Piwko nie będzie już zawodnikiem Siódemki Miedź Legnica. Dwukrotny mistrz Polski, reprezentant Polski i uczestnik Igrzysk Olimpijskich, objął w naszym klubie nowe obowiązki.

Paweł Piwko miał ważny kontrakt do końca sezonu 2020/21. Wypełnienie go uniemożliwiły jednak problemy zdrowotne. W obecnym sezonie popularny „Browar” rozegrał raptem dwa ligowe spotkania. W efekcie wspólnie z władzami klubu podjął decyzję o zakończeniu bogatej kariery sportowej. Na szczęście nie oznacza to jednak, że odchodzi z Siódemki!

38-letni Paweł Piwko wzmocnił bowiem sztab szkoleniowy MSPR-u. Pracować będzie przy pierwszym zespole, jako drugi trener. Piotrowi Będzikowskiemu pomagać będzie również w prowadzeniu drużyny juniorów.

Paweł Piwko jest wychowankiem Żagwi Dzierżoniów. Po ukończeniu nauki w SMS Gdańsk występował w Śląsku Wrocław, Chrobrym Głogów (wicemistrzostwo Polski) oraz PGE Vive Kielce z którym wywalczył dwa tytuły mistrza Polski. W reprezentacji Polski zagrał w 44 spotkaniach, zdobywając w nich 70 bramek. Nasz kraj reprezentował na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 r. (5. miejsce).

W Siódemce występował aż 10 lat, od 2010 r. Przez trzy sezony bronił barw naszego klubu w PGNiG Superlidze, a od 2013 r. w rozgrywkach I ligi. Bez dwóch zdań – jesteśmy świadkami końca kariery jednego z najwybitniejszych legnickich sportowców. Paweł, DZIĘKUJEMY!