Aktualności

Trenerzy po meczu UKS Olimp Grodków – Siódemka Miedź Legnica

Siódemka Miedź Legnica wygrała 39:27 z Olimpem Grodków w rozegranym awansem meczu 21. kolejki grupy B I ligi. Jak spotkanie ocenili szkoleniowcy?

Piotr Będzikowski (Siódemka Miedź): – To był mecz z tych, które musimy wygrywać bez względu na okoliczności. Moja drużyna podeszła do niego, tak jak tego oczekiwałem. Była pełna koncentracja i dobra obrona. W pierwszej połowie szwankowała nasza skuteczność w ataku, stąd na przerwę schodziliśmy z przewagą 4 a nie 7-8 bramek. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej, przede wszystkim skuteczniej. Utrzymaliśmy wysokie tempo gry i gospodarze od pewnego momentu przestali nadążać za nami. Jestem bardzo zadowolony z gry i rezultatu. Jedynym minusem jest liczba straconych bramek. Nie powinniśmy dać sobie rzucić ich aż 27. Fajnie, że po raz kolejny mogłem dać minuty na parkiecie naszym juniorom: Filipowi Kruszelnickiemu i Szymonowi Packowi.

Adam Boczarski (Olimp): – Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była niezła. Kilka razy udało nam się zaskoczyć legniczan. W drugiej połowie nie mieliśmy już wiele do powiedzenia. Popełnialiśmy zbyt wiele błędów, byliśmy tłem dla czołowej drużyny w lidze.

– Nie mieliśmy wielkich oczekiwań od tego meczu, bo wiedzieliśmy z kim przyjdzie nam się mierzyć. No i wynik spotkania to potwierdził. Lider był poza naszym zasięgiem. Dwa tygodnie temu byliśmy bliscy ogrania Śląska Wrocław, który chyba nas zlekceważył. Grunwald Poznań a teraz Siódemka Miedź wyciągnęły wnioski z tamtego meczu i tego samego błędu nie popełniły.