Trenerzy po meczu Siódemka Miedź Legnica – PKM Zachód AZS Zielona Góra

Siódemka Miedź Legnica wygrała 37:27 z AZS-em Zielona Góra rozegrany awansem mecz 22. kolejki grupy B I ligi. Co po spotkaniu powiedzieli trenerzy Piotr Będzikowski i Ireneusz Łuczak?

Piotr Będzikowski (Siódemka Miedź): – Wynik pokazuje, że był to dla nas mecz lekki, łatwy i przyjemny. Nie do końca jednak to prawda, bo musieliśmy być przez 60 minut skoncentrowani na 100 procent. Jeśli tacy nie jesteśmy to mamy czasem schody. To był mecz z kategorii – przeciwnik może, my musimy. Na szczęście świetnie zagraliśmy pierwszą fazę spotkania, błyskawicznie wypracowaliśmy pokaźną przewagę i potem je kontrolowaliśmy. Można otwarcie powiedzieć, że mecz przebiegał pod nasze dyktando, to my rozdawaliśmy karty. Dobrze graliśmy zarówno w ataku, jak i obronie. Mogliśmy dziś regularnie kontrować, a do takiej gry mamy predyspozycje.

Ireneusz Łuczak (AZS): – Wiedzieliśmy doskonale, że o wygraną będzie bardzo trudno, ale przyjechaliśmy do Legnicy podjąć rękawicę i walczyć, zaprezentować się z dobrej strony, pokazać co potrafimy. Tymczasem moja drużyna wyszła na mecz bardzo przestraszona. Na dzień dobry, bo raptem po 8 minutach przegrywaliśmy już 1:8 i mecz de facto się zakończył. Potem nasza gra wyglądała już lepiej. Długo graliśmy bramka za bramkę, ale z czasem znów zaczęliśmy popełniać masę błędów. I o to mam pretensje do zespołu.