Aktualności

Trener Piotr Będzikowski po zwycięskim meczu z Borem Oborniki Śląskie

Siódemka Miedź Legnica wygrała w hali przy Lotniczej 41:33 z Borem Oborniki Śląskie w meczu 15. kolejki I ligi. Jak spotkanie skomentował szkoleniowiec naszej drużyny, Piotr Będzikowski?

– Moja drużyna utrzymuje wysoki poziom koncentracji. Mecz z Borem był kolejnym z rywalem z dołu tabeli, teoretycznie słabszym, który mieliśmy obowiązek wygrać. I moja drużyna wykonała swoją pracę. Mieliśmy spotkanie pod pełną kontrolą, choć do naszej gry mam trochę zastrzeżeń. W pierwszej połowie szwankowała nieco nasza skuteczność, powinniśmy rzucić więcej bramek. Po przerwie losy spotkania były w pewnym momencie praktycznie rozstrzygnięte, ale to nie znaczy, że możemy się tak rozluźniać i tracić tyle bramek. Mam pretensje do mojego zespołu za 33 stracone bramki. Nie powinniśmy dziś gościom pozwolić na taki dorobek.

– Wojciech Styrcz nie zagrał dziś, bo ma lekki uraz ścięgna Achillesa. Gdyby była taka potrzeba to by się na boisku pojawił. Ale wysoko wygrywaliśmy więc nie chciałem ryzykować pogłębienia kontuzji. Wojtka będziemy potrzebować w pełni zdrowego w kwietniowych i majowych meczach.