Aktualności

Beniaminek bez szans w starciu z liderem. Siódemka Miedź bliżej awansu!

Siódemka Miedź Legnica wygrała 31:23 ze Szczypiorniakiem Gorzyce w meczu 17. kolejki grupy B I ligi. Nasza drużyna tym razem nie zachwyciła stylem, ale spotkanie miała pod pełną kontrolą i zasłużenie zgarnęła komplet cennych punktów.

Do meczu ze Szczypiorniakiem Siódemka przystąpiła poważnie osłabiona. W Gorzycach nie mogli bowiem zagrać chory Wojciech Styrcz oraz Adam Skrabania i Dawid Dekarz. Dwaj ostatni wypadli ze składu w ostatniej chwili, bo doznali urazów na piątkowym treningu.

Braki kadrowe na szczęście nie miały jednak większego znaczenia. Lider nie zawiódł i pewnie sięgnął po zwycięstwo. Gospodarze zaprezentowali się co prawda znacznie lepiej niż jesienią w Legnicy, kiedy to przegrali różnicą aż 17 bramek, ale w konfrontacji z Siódemką nie mieli większych szans. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego rozegrał w sumie przeciętne spotkanie, ale i tak przez 60 minut w pełni kontrolował wydarzenia na parkiecie.

Już po kwadransie Siódemki wygrywała 10:4, a na przerwę schodziła z zapasem 8 bramek (18:10). Świetną partię przed przerwą rozgrywał skuteczny w ataku Paweł Paterek, a bramkę zamurował Łukasz Mazur (16 udanych interwencji w całym meczu, w tym obroniony rzut karny). Warto też odnotować świetny występ Michała Czarneckiego dla którego był to pierwszy mecz po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Skrzydłowy wrócił do gry z przytupem – rzucił aż 8 bramek, a okrasił je kilkoma asystami.

W drugiej połowie zadowolona z wysokiego prowadzenia Siódemka spuściła nieco z tonu, za co po końcowej syrenie trener Będzikowski miał do swoich podopiecznych pretensje. Długimi fragmentami nasz zespół grał nieco chaotycznie, pozwolił sobie na kilka błędów, które liderowi w starciu z beniaminkiem nie przystoją. Na szczęście bez konsekwencji, bo wynik nie był zagrożony nawet przez chwilę. Siódemka utrzymywała przewagę 6-8 bramek i ostatecznie wygrała 31:23. Mogła jeszcze okazalej, ale w sobotni wieczór zmarnowała wszystkie 4 rzuty karne!

Teraz naszą drużynę czekają dwa kluczowe mecze w kontekście walki o awans do I ligi centralnej. Za tydzień (18 marca) Siódemka zmierzy się we Wrocławiu ze Śląskiem, a za dwa tygodnie (24 kwietnia) w Gorzowie ze Stalą.

Szczypiorniak Gorzyce Wielkie – Siódemka Miedź Legnica 23:31 (10:18)

Szczypiorniak: Cieślak, Potocki – Marciniak 1, Glabik, Jaruzel 2, Pernak, Piosik 1, Łukaszewski, Aleks 1, Jedwabny, Abudusalam, Błaszczyk, Ibron, Przyszlak 3, K. Dutkiewicz 4, P. Dutkiewicz 5. Kary: 6 min.

Siódemka: Mazur, Stachurski – Przybylak 2, Siwak 5, Czarnecki 8, Kowalik, Nowosielski 1, Jaśkowski 3, Bogudziński 1, Pawłowski 2, Wychowaniec 2, Paterek 7, Pacek, Kruszelnicki. Kary: 12 min.

Przebieg meczu: 2:4 (5), 2:7 (10), 4:10 (15), 4:10 (20), 7:14 (25), 10:18 (30), 12:20 (35), 16:23 (40), 18:25 (45), 18:27 (50), 20:28 (55), 23:31 (60).