Aktualności

Kontrakt podpisany! Adam Skrabania na dłużej w Siódemce Miedź Legnica

Adam Skrabania podpisał nową, dwuletnią umowę z Siódemką Miedź Legnica. Obowiązywać będzie ona do końca czerwca 2023 r.

Obecny kontrakt Adama Skrabani wygasa z końcem sezonu 2020/21. W piątek doświadczony skrzydłowy i rozgrywający związał się z Siódemką nowym kontraktem, na kolejne dwa sezony – 2021/22 i 2022/23. To oznacza, ze 36-letni zawodnik zakończy sportową karierę w naszym klubie.

– Adam jest ogromną wartością dodaną do naszej drużyny, wiodącym jej zawodnikiem. Liczymy, że pomoże nam w najbliższych sezonach w centralnej I lidze. Wiążemy z nim jednak znacznie odleglejsze plany. Po zakończeniu kariery dołączy on do sztabu trenerskiego Siódemki i będzie pracować z młodzieżą – mówi Martin Huras, prezes MSPR Siódemka.

Adam Skrabania w naszym zespole występował w latach 2008-2013. Był najlepszym strzelcem superligowej drużyny prowadzonej przez trenerów Edwarda Strząbałę i Marka Motyczyńskiego. W sezonie 2011/2012 ze 139 bramkami został sklasyfikowany na 6. miejscu w rankingu najlepszych ligowych snajperów. Po spadku z PGNiG Superligi przeszedł do Azotów Puławy. W barwach tego klubu zdobył cztery brązowe medale mistrzostw kraju, występował w europejskich pucharach (Challenge Cup i Pucharze EHF).

Latem 2019 r., po sześciu latach, wrócił do Siódemki. Mimo że przez całą karierę występował na skrzydle, teraz świetnie sobie radzi na rozegraniu. W obecnej kampanii 2020/21, mimo pauzy związanej z kontuzją, zdążył już rzucić 46 bramek.