Aktualności

Korneliusz Wita przedłużył kontrakt z Siódemką Miedź Legnica!

Korneliusz Wita nadal będzie zawodnikiem naszego klubu. Utalentowany 20-letni rozgrywający podpisał z Siódemką Miedź Legnica nową umowę, która będzie obowiązywać do końca 2021 r.

Korneliusz Wita jest wychowankiem UKS Dziewiątka Legnica. Z tego klubu, jeszcze jako junior trafił do Siódemki. Nie było mu jednak dane w niej na dobre zaistnieć, bo nabawił się poważnego urazu. Gdy wrócił do zdrowia, powędrował na wypożyczenie do Wybrzeża Gdańsk.

Sezon 2019/20 spędził w pierwszoligowym GKS-ie Żukowo. Przed obecną kampanią, latem 2020 r. wrócił do naszego klubu. Niestety tuż przed startem sezonu doznał kolejnej kontuzji, która spowodowała, że nie wystąpił w ani jednym ligowym meczu.

Z młodym rozgrywającym klub wiąże jednak spore nadzieje na przyszłość. W piątek Korneliusz Wita i prezes Martin Huras podpisali nowy kontrakt. Rozgrywający ma za sobą długą rehabilitację i trenuje z pierwszoligowym zespołem Siódemki. Do gry ma być gotowy na nowy sezon 2021/22.

– Jestem przekonany, że Kornel problemy zdrowotne ma już za sobą i będzie wzmocnieniem naszego zespołu – powiedział po podpisaniu kontraktu prezes MSPR Siódemka, Martin Huras.

Korneliusz Wita jest kolejnym zawodnikiem, który w tym miesiącu przedłużył umowę z naszym klubem. Wcześniej uczynili to: Adam Skrabania, Łukasz Mazur i Mateusz Wychowaniec.