Aktualności

Horror w Gdańsku. Juniorzy młodsi Siódemki wciąż w grze o 1/8 finału MP!

Siódemka Huras Legnica wygrała 32:31 z Wybrzeżem IV Gdańsk w swoim drugim meczu turnieju 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Bohaterem został Adrian Cichoń, który trzy punkty zapewnił naszej drużynie rzutem z kilkunastu metrów na 3 sekundy przed końcową syreną.

Po walkowerze z Kusym Szczecin obawialiśmy się o kondycję psychiczną naszej drużyny, ale okazało się, że niepotrzebnie. Zespół trenera Tomasza Górecznego na piątkową traumę zareagował sportową złością. Na gospodarzy turnieju nasza drużyna wyszła podwójnie zmotywowana. W pewnym momencie wydawało się, że Wybrzeże zostanie wręcz zmiecione z parkietu. Po 20 min. gry Siódemka wygrywała już 12:5. Przed przerwą jej przewaga nieco stopniała, ale i tak do szatni schodziła z bezpiecznym zapasem czterech trafień.

W drugiej połowie Wybrzeże ruszyło w pościg, a w poczynania Siódemki wkradła się nerwowość. W 43 min. z przewagi przyjezdnych nie zostało zupełnie nic (22:22). Ale na tym problemy podopiecznych trenera Górecznego się nie skończyły. W 52 min. gdańszczanie wygrywali 29:27, w 56 min. – 30:28. Siódemce co prawda udało się wyrównać (30:30 w 57 min.), ale na 1,5 min. przed końcem spotkania na prowadzeniu znów było Wybrzeże (31:30). Ostatnie dwa słowa należały jednak do naszego zespołu. W 59 min. i 30 sek. wyrównał Mateusz Krukiewicz, a na 3 sek. przed końcową syreną rzutem z kilkunastu metrów bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Adrian Cichoń.

– Jestem dumny ze swojej drużyny. Chłopcy wytrzymali ogromne obciążenie psychiczne i wygrali najważniejszy mecz w swojej dotychczasowej karierze. Mimo całej tej fatalnej historii z walkowerem, mamy szanse na awans. Do tego wszystko zależy od nas, nie musimy liczyć na pomoc innych drużyn – mówi trener Tomasz Góreczny.

W drugim sobotnim meczu Piotrkowianin Piotrków Tryb. wygrał z Kusym Szczecin, co powoduje, że przed niedzielnymi spotkaniami wszystkie drużyny mają po 3 punkty. Na zakończenie turnieju w Gdańsku Siódemka zagra z Piotrkowianinem. Jeśli wygra – awansuje do 1/8 finału. W przypadku zwycięstwa Wybrzeża z Kusym – awansuje z 1. miejsca.

Wybrzeże IV Gdańsk – Siódemka Huras Legnica 31:32 (14:18)

Siódemka: Wiktor, Tabisz, Zembrzycki – Ł. Szporko 10, Krukiewicz 7, Łukawski 7, Wojsa 3, Cichoń 2, Mikulewicz 2, Dziedzic 1, Drążek, Kosiorowski, Makar, Niziołek, A. Szporko, Zapert.

Kusy Szczecin – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 36:39 (20:21)

TABELA GRUPY C

1. Wybrzeże IV Gdańsk 3 71:56

2. Kusy Szczecin 3 46:39

3. Siódemka Huras Legnica 3 32:41

4. Piotrkowianin Piotrków Tryb. 3 63:76

Niedziela: Siódemka Huras Legnica – Piotrkowianin Piotrków Tryb. (godz. 10.00), Wybrzeże IV Gdańsk – Kusy Szczecin (godz. 12.00). Wszystkie mecze transmitowane są – TUTAJ.