Aktualności

Juniorzy młodsi Siódemki Huras Legnica w 1/8 finału mistrzostw Polski!

Siódemka Huras Legnica wygrała 32:22 z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski na zakończenie turnieju grupy C 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Nasza drużyna awansowała do kolejnej rundy krajowego czempionatu!

Sytuacja przed niedzielnym meczem Siódemki Huras z Piotrkowianinem nie była skomplikowana. Zwycięzca brał wszystko, czyli awans do 1/8 finału mistrzostw kraju. Nie było to jednak zacięte widowisko, bo zespół trenera Tomasza Górecznego przewyższał rywala o klasę. Siódemka miała mecz pod kontrolą przez 60 minut i bez żadnych problemów zgarnęła 3 punkty, które dały jej promocję do kolejnej rundy.

Nasza drużyna z rzucaniem bramek czekała aż do 4 min. spotkania, kiedy to na 1:1 wyrównał Łukasz Szporko. Potem poszło już szybko. W 10 min. Siódemka wygrywała 5:2, a po kwadransie 10:5. Na przerwę podopieczni trenera Tomasza Górecznego schodzili z zapasem 9 bramek (17:8).

W drugiej połowie Siódemka kontrolowała wydarzenia na parkiecie utrzymując bezpieczny dystans. W 39 min. Piotrkowianin zbliżył się na 5 bramek (18:13), ale to było wszystko na co było go stać. Dowodzona przez Mateusza Krukiewicza Siódemka szybko odbudowała przewagę oscylującą wokół 10 bramek. Ostatecznie wygrała 32:22.

Siódemka awansowała do 1/8 finału mistrzostw Polski z pierwszego miejsca w grupie C. Drugie miejsce zajęło Wybrzeże Gdańsk, które również zagra w kolejnej rundzie. Z krajowych rozgrywek odpadły natomiast trzeci w końcowej klasyfikacji turnieju Piotrkowianin Piotrków oraz czwarty Kusy Szczecin.

– Wygrał duch sportu. Zasłużyliśmy na pierwsze miejsce w turnieju, bo wygraliśmy wszystkie, trzy mecze. Fatalna historia z walkowerem nie podłamała drużyny, która zareagowała pozytywnie i udowodniła, że była w Gdańsku najlepsza. Jestem przekonany, że w 1/8 finału możemy grać jeszcze lepiej, bo mamy sporo niewykorzystanego potencjału. Kilku zawodników w Gdańsku nie pokazało pełni swoich możliwości, nad kilkoma elementami popracujemy jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie odrabiając zaległości treningowe związane z lockdownem – mówi trener Tomasz Góreczny.

Dodajmy, że nasza drużyna w Gdańsku musiała sobie radzić bez bramkarza nr 1 – Wiktora Sochy, który leczy kontuzję.

Siódemka Huras Legnica – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 32:22 (17:8)

Siódemka: Wiktor, Tabisz, Zembrzycki – Mikulewicz 2, Łukawski 4, Makar 4, Wojsa 1, A. Szporko, Zapert 1, Drążek, Niziołek, Dziedzic 5, Cichoń 3, Krukiewicz 9, Ł. Szporko 2, Kosiorowski 1.

Wybrzeże IV Gdańsk – Kusy Szczecin 30:28 (15:14)

KOŃCOWA TABELA GRUPY C

1. Siódemka Huras Legnica – 6 pkt.

2. Wybrzeże Gdańsk – 6 pkt.

3. Piotrkowianin Piotrków Tryb. – 3 pkt.

4. Kusy Szczecin – 3 pkt.