Aktualności

Karol Siwak na kolejne dwa sezony w Siódemce Miedź Legnica!

Karol Siwak związał się z Siódemką Miedź Legnica nową, ważną do czerwca 2023 r. umową. 24-letni skrzydłowy w obecnych rozgrywkach I ligi zdobył już 60 bramek.

– Bardzo cieszymy się, że Karol zostaje z nami na dłużej. To jeden z zawodników na których chcemy oprzeć siłę drużyny, która rywalizować będzie w I Lidze Centralnej. Ważne jest też to, że zatrzymaliśmy w Legnicy wychowanka naszego klubu – powiedział po podpisaniu nowej umowy ze skrzydłowym, prezes MSPR Siódemka Legnica, Martin Huras.

Karol Siwak był jednym z liderów drużyny Siódemki, która w 2014 r. dotarła do półfinału mistrzostw Polski juniorów młodszych. Rok później przeszedł do Gwardii Opole. W tym czasie był etatowym graczem juniorskich reprezentacji Polski. Przez cztery sezony (od 2015/16 do 2019/20) występował w PGNiG Superlidze. W barwach Gwardii rozegrał w sumie 110 meczów, w których rzucił 279 bramek. Jego topowy sezon w PGNiG Superlidze to 2016/17, który zamknął 129 trafieniami.

Po wygaśnięciu umowy w Opolu, latem ub. roku wrócił do Legnicy. W naszym klubie uporał się z problemami zdrowotnymi i wrócił do wysokiej formy. W obecnej kampanii jest jednym z czołowych strzelców Siódemki – w I lidze zdobył 60 bramek.

Kontrakt 24-letniego skrzydłowego wygasa w czerwcu br. W piątek Karol Siwak, prezes Huras i członek zarządu Tomasz Góreczny podpisali nową umowę, która będzie obowiązywać do czerwca 2023 r.

Przypomnijmy, że nowe umowy z Siódemką parafowali ostatnio również: Adam Skrabania, Łukasz Mazur, Mateusz Wychowaniec i Korneliusz Wita.