Aktualności

Efektowne pożegnanie z sezonem. Siódemka Miedź rozbiła Grunwald!

Siódemka Miedź Legnica wygrała 33:20 z Grunwaldem Poznań w meczu 20. kolejki grupy B I ligi. Nasza drużyna praktycznie zapewniła sobie awans do I Ligi Centralnej, ale na ostateczne i oficjalne rozstrzygnięcia poczekamy jeszcze dwa tygodnie.

Z informacji, jakie w tygodniu przekazał ZPRP wynika, że I Ligę Centralną w sezonie 2021/22 utworzy 14 drużyn. Awansować mają do niej po 3 najlepsze ekipy z każdej z czterech grup I ligi oraz dwie z czwartych miejsc z najlepszym bilansem punktowym. W tej sytuacji Siódemka Miedź dzięki wygranej z Grunwaldem awans ma już pewny. Tyle że to wciąż nieoficjalna informacja. Z radością należy poczekać na rezultaty w dwóch ostatnich kolejkach oraz oficjalny komunikat związkowych władz.

Nasza drużyna sezon kończy z 45 punktami (15 zwycięstw – 5 porażek). Do meczu z Grunwaldem przystąpiła pod ogromną presją i bez kontuzjowanych Adama Skrabani i Mateusza Wychowańca. Na szczęście wykurować się zdążyli Wojciech Styrcz i Karol Siwak. Obaj rozegrali dobre spotkanie, ale miano bohaterów tym razem przypadło innym. Genialne zawody rozegrał Łukasz Mazur, który w drugiej połowie wręcz zamurował legnicką bramkę. Postawa bramkarza w połączeniu ze świetną grą w obronie przyniosła efekty – goście po przerwie zdołali rzucić ledwie 8 bramek!

W ataku brylował zaś Michał Czarnecki. Skrzydłowy Siódemki imponował skutecznością – mecz zakończył z 10 bramkami na koncie! Należy też podkreślić świetną zmianę w drugiej połowie Kacpra Bogudzińskiego i dobrą grę naszych obrotowych – Kacpra Pawłowskiego i Michała Kowalika. Skutecznością tym razem nie błyszczał Paweł Paterek, ale playmaker Siódemki pożegnał się z nią wieloma efektownymi asystami. Przypomnijmy, że od nowego sezonu 21-letni rozgrywający będzie występował w superligowym Chrobrym Głogów.

Pierwsza połowa nie wskazywała na wysokie zwycięstwo Siódemki. Od pierwszego gwizdka mecz był bowiem wyrównany, a wynik oscylował wokół remisu. Po 8 minutach goście wygrywali nawet 3:1. Gospodarze prowadzenie objęli dopiero w 14 min. (5:4). Siódemka musiała się mocno napracować, by przed przerwą wypracować trzybramkową przewagę (15:12).

Druga połowa miała zupełnie inny przebieg. Siódemka jeszcze bardziej uszczelniła obronę z którą przyjezdni kompletnie sobie nie radzili. A gdy już udawało im się dochodzić do sytuacji rzutowych, to na ich drodze stawał niesamowity Mazur. Przewaga Siódemki rosła z minuty na minutę. Gdy w 50 min. wygrywała już 25:18, mecz w zasadzie został zamknięty. Ostatnie minuty przypominały już egzekucję gości z Poznania. Skończyło się na wygranej Siódemki różnicą 13 bramek.

Siódemka Miedź Legnica – Grunwald Poznań 33:20 (15:12)

Siódemka: Dekarz, Mazur, Stachurski – Przybylak 1, Siwak 5, Czarnecki 10, Kowalik 2, Nowosielski, Jaśkowski 1, Bogudziński 5, Pawłowski 3, Styrcz 3, Paterek 3, Kruszelnicki, Pacek. Kary: 14 min. Czerwona kartka: Przybylak 42 min. (z gradacji kar).

Grunwald: Kulczyński, Tarko – Bartłomiejczyk 3, Westwal, Ralcewicz 1, Wiśniewski, Pawłowski 1, Martyński 2, Nowicki 2, Piechowiak 1, Bajka 1, Paw 3, Nieradko 1, Płoski 1, Kelm 2, Liske 1. Kary: 16 min. Czerwona kartka: Piechowiak 50 min. (z gradacji kar).

Przebieg meczu: 1:1 (5), 3:3 (10), 7:6 (15), 9:8 (20), 12:9 (25), 15:12 (30), 18:13 (35), 21:16 (40), 23:18 (45), 25:18 (50), 29:18 (55), 33:20 (60).

Zdjęcia z meczu – TUTAJ.

FOT. Andrzej Trzeciak (TuLegnica.pl)