Aktualności

Paweł Paterek po meczu z Grunwaldem: „Nie mówię żegnam tylko do widzenia”

Paweł Paterek pożegnał się z Siódemką Miedź Legnica zwycięskim meczem z Grunwaldem Poznań. Najlepszy w tym sezonie strzelec naszej drużyny przechodzi do superligowego Chrobrego Głogów. – Jestem szczęśliwy, że udało mi się zakończyć grę dla Siódemki niezwykle cennym zwycięstwem, które Siódemce da zapewne awans do ligi centralnej – powiedział po spotkaniu wychowanek Siódemki.

– Udźwignęliśmy to i wygraliśmy wysoko. Pierwsza połowa może nie wskazywała, że tak się stanie, ale uważam, że mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Zrobiliśmy dziś swoje. To był mój ostatni mecz w barwach mojego macierzystego klubu. Czy czułem w związku z tym dodatkową presję? Zawsze staram się dać z siebie wszystko, pokazać się z jak najlepszej strony. Dziś nie zagrałem wybitnego meczu pod względem skuteczności, ale najważniejszy jest wynik. Jestem szczęśliwy, że udało mi się zakończyć grę dla Siódemki niezwykle cennym zwycięstwem, które Siódemce da zapewne awans do ligi centralnej. Wiedziałem, że to będzie ciężki mecz. Ale przyznam, że byłem pewny, że wygramy, bo byliśmy bardzo zdeterminowani. Graliśmy u siebie i czułem, że nie będzie większego problemu z wygraniem meczu.

– Zawsze będę śledził bacznie mecze Siódemki. Zmieniam klub, ale nie mówię „żegnam” tylko „do widzenia”. Chciałbym jeszcze zagrać w Siódemce. Zobaczymy, jak ułoży się ta moja kariera.

Paweł Paterek w tym sezonie zdobył 122 bramki. 21-letni rozgrywający jest wychowankiem Siódemki. W barwach naszego klubu wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów młodszych (2017) i juniorów (2019). W ostatnich trzech sezonach był jednym z najlepszych zawodników na zapleczu PGNiG Superligi. Od sezonu 2021/22 będzie występował w Chrobrym Głogów.

FOT. Andrzej Trzeciak (TuLegnica.pl)