Aktualności

Złoci chłopcy Siódemki Huras. Nasza drużyna rozjechała ligę dolnośląską!

Z kompletem zwycięstw zakończyli ligowy sezon 2020/21 chłopcy Siódemki Huras Legnica. We wtorek podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki ograli Zagłębie Lubin i ŚKPR Świdnica, a potem odebrali z rąk prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej Franciszka Wujcika złote medale.

Mistrzowski tytuł Siódemka zapewniła sobie już w miniony weekend. We wtorek w hali przy ul. Wierzyńskiego tylko dopełniła formalności. Bez żadnych problemów wygrała z Zagłębiem Lubin a następnie z ŚKPR-em Świdnica i mogła świętować. Złote medale na szyjach naszych zawodników zawisły jak najbardziej zasłużenie bowiem rozgrywki Dolnośląskiej Ligi Chłopców zakończyli z kompletem, 10 zwycięstw. Rywalom zaaplikowali aż 327 bramek, tracąc przy tym zaledwie 120.

Nasza drużyna zdominowała ligową tabelę, a jej zawodnicy klasyfikację strzelców. Królem strzelców Dolnośląskiej Ligi Chłopców został bowiem Kamil Skiba, który zdobył aż 117 bramek. Drugi w zestawieniu ligowych snajperów jest Dawid Kiedrzyński (74 bramki), a czwarty Aleks Kruszelnicki (49).

– Byliśmy zdecydowanym faworytem ligi i z tej roli wywiązaliśmy się wzorowo. Doszło do tego, że nasi rywale byli zadowoleni, gdy przegrywali „tylko” dziesięcioma bramkami – mówi trener Zygmunt Woźniczka. – Cieszymy się podwójnie z tego sukcesu, bo nie dość, że wywalczyliśmy złoty medal w efektownym stylu to jeszcze czekaliśmy na niego dwa lata. Przypomnę, że gdy poprzedni sezon został przerwany przez Covid-19, byliśmy chwilę po wygraniu swojej grupy z kompletem zwycięstw.

Trener Woźniczka zapewnia, że „z tej mąki będzie chleb”. – W tym zespole z rocznika 2008 jest co najmniej 5 chłopców, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile seniorskiej Siódemki. W sezonie 2021/22 drużyna ta połączy się z rocznikiem 2007 i występować będzie w lidze młodzików. W sumie będziemy w niej mieli aż 12 reprezentantów województwa. To pokazuje, jakim potencjałem dysponujemy. O przyszłość i dopływ graczy do pierwszego zespołu możemy być więc spokojni – kończy szkoleniowiec chłopców i młodzików Siódemki.

Sukcesy najmłodszych drużyn Siódemki nie powinny dziwić, bo pracujący z nimi trener Zygmunt Woźniczka to jeden z najlepszych w kraju fachowców. Szkoleniowiec ten przez 48 lat pracy „wyprodukował” dla superligi i I ligi już ponad 150 zawodników.

Siódemka Huras Legnica – Zagłębie Lubin 40:12 (21:7)

Siódemka: Zemła, T. Taiwo – Kiedrzyński 11, Mieleszczenko 3, Skiba 14, Wita 2, Młyńczak 4, Bielewicz 1, Wilczyński 3, Kruszelnicki 2.

Siódemka Huras Legnica – ŚKPR Świdnica 27:17 (17:10)

Siódemka: Zemła, T. Taiwo – Kiedrzyński 11, Mieleszczenko, Skiba 10, Wita 1, Młyńczak 1, Bielewicz, Wilczyński, Kruszelnicki 4.

TABELA DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI CHŁOPCÓW