1/8 MP Juniorów Młodszych: Na początek wysoka porażka z Górnikem Zabrze

Siódemka Huras Legnica przegrała 27:41 z Górnikiem Zabrze w meczu otwierającym turniej grupy J 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Kielcach.

Niewiele do powiedzenia miała nasza drużyna w meczu inaugurującym turniej w Kielcach. Podopieczni trenera Tomasza Górecznego wyraźnie ustępowali Górnikowi, który w pełni zasłużenie zgarnął całą pulę. Siódemka grała nerwowo, popełniała sporo prostych błędów, a rywale z Zabrza bezlitośnie je wykorzystywali. Już po 20 min. gry Górnik wygrywał 13:8. Na drugą połowę Siódemka wyszła z sześcioma bramkami do odrobienia. I pierwsze minuty po przerwie dały nadzieję na happy end.

W 36 min. podopieczni trenera Górecznego zbliżyli się do Górnika na dystans czterech trafień (17:21). Argumentów naszym juniorom wystarczyło jednak jeszcze tylko na kolejne 10 min. W 43 min. Górnik prowadził 25:20 i sprawa wyniku końcowego była jeszcze otwarta. Ostatni kwadrans należał jednak do zespołu z Górnego Śląska. Siódemkę dopadła znów niemoc, a Górnik grał konsekwentnie i skutecznie. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem zabrzan 41:27.

W sobotę Siódemka Huras zmierzy się z Kusym Kraków. Początek meczu o godz. 10.00. Transmisja – TUTAJ.

Siódemka Huras Legnica – Górnik Zabrze 27:41 (13:19)

Siódemka: Wiktor, Tabisz, Zembrzycki – Krukiewicz 7, Ł. Szporko 7, Dziedzic 6, Łukawski 3, A. Szporko 2, Kosiorowski 1, Wojsa 1, Cichoń, Drążek, Makar, Mikulewicz, Minuczyc, Niziołek.

Vive I Kielce – Kusy Kraków 35:26 (20:11)