Zwycięstwo z Kusym Kraków! Mamy szansę na awans do ćwierćfinału MPJM

Siódemka Huras Legnica wygrała 35:31 z Kusym Kraków w swoim drugim meczu turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, który rozgrywany jest w Kielcach.

Po piątkowej porażce z Górnikiem Zabrze nasza drużyna stanęła pod ścianą – musiała wygrać z Kusym Kraków, by zachować szanse na awans do ćwierćfinału mistrzostw kraju. I podopieczni trenera Tomasza Górecznego stanęli na wysokości zadania. Zagrali dobry mecz i zasłużenie wygrali z Kusym 35:31. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Sobotnie spotkanie było bardzo zacięte.

Mecz lepiej rozpoczęli krakowianie, którzy po 10 min. wygrywali 8:4. Wówczas Siódemka ruszyła w pościg. Po dwóch bramkach Krzysztofa Kosiorowskiego oraz trafieniach Kornela Dziedzica i Mateusza Krukiewicza w 15 min. mieliśmy już remis 8:8. Minutę później po rzucie z koła Dziedzica, Siódemka wyszła na prowadzenie (9:8), którego nie oddała już do końcowej syreny. Warto zaznaczyć, że spora w tym zasługa dobrze dysponowanego Damiana Wiktora, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami w bramce.

Na przerwę Siódemka schodziła ze skromnym zapasem jednego trafienia (17:16). W drugiej połowie powoli ale za to systematycznie budowała przewagę. W 43 min. nasz zespół wygrywał 23:20, w 47 min. 25:21. Przewagę 3-4 trafień udało się dowieźć do końca spotkania i to bez nerwów na finiszu, bo gdy w 58 min. Dziedzic rzucił 32:28 rywalizacja została w praktyce zamknięta.

W niedzielę (godz. 12.00) Siódemka Huras zmierzy się z gospodarzami turnieju – Vive Kielce. Transmisja – TUTAJ.

Siódemka Huras Legnica – Kusy Kraków 35:31 (17:16)

Siódemka: Wiktor, Tabisz, Zembrzycki – Krukiewicz 7, Łukawski 7, Dziedzic 5, Kosiorowski 4, Cichoń 3, Ł. Szporko 3, Wojsa 3, Makar 2, Mikulewicz 1, Drążek, Niziołek, A. Szporko, Zapert.

Vive I Kielce – Górnik Zabrze 33:25 (16:13)