Aktualności

Mamy to !!! Siódemka Miedź Legnica awansowała do I Ligi Centralnej !!!

Po sobotniej przedostatniej serii spotkań w grupie B I ligi wiadomo już, że Siódemka Miedź Legnica zakończy sezon na podium. A to oznacza, że nasza drużyna awansowała do nowotworzonej I Ligi Centralnej!

Kluczowe znaczenie dla układu czołówki tabeli grupy B I ligi miał mecz w Gorzowie. Stal wygrała 40:31 ze Śląskiem Wrocław zapewniając sobie tym samym triumf w rozgrywkach. Porażka WKS-u w Gorzowie to dobra wiadomość dla Siódemki. Wiadomo już, że Śląsk nie wyprzedzi nas w tabeli. A to oznacza, że sezon zakończymy na 2. lub. 3. miejscu.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek, awans do do I Ligi Centralnej wywalczą trzy najlepsze drużyny z każdej z czterech grup I ligi. W ub. tygodniu ZPRP poinformował kluby, że rozważa powiększenie I Ligi Centralnej do 14 drużyn – awans wywalczyłyby więc dodatkowo dwie drużyny z 4. miejsc z najlepszym dorobkiem punktowym. Tyle że to wciąż wiadomości nieoficjalne.

Na szczęście nie jest to zmartwieniem Siódemki, która awans ma już w kieszeni. Nie wiadomo tylko jeszcze z którego miejsca w tabeli. Scenariusze są dwa.

1. W ostatniej kolejce (trzy mecze: Bór-Ostrovia, Śląsk-Grunwald i Real-Astromal-GOKiS Kąty Wr. – rozegrane zostaną w sobotę 22 maja) Ostrovia Ostrów wygrywa z z Borem Oborniki Śląskie, kończy sezon z 48 punktami i kończy rozgrywki na 2. miejscu. Siódemka plasuje się na 3. miejscu.

2. W ostatniej kolejce Ostrovia przegrywa z Borem i kończy sezon z 45 punktami. Śląsk wygrywa z Grunwaldem i również kończy sezon z 45 punktami. Jako że Siódemka również ma 45 punktów o miejscach 2-4 decyduje tzw. „mała tabela” uwzględniająca mecze między zainteresowaną trójką.

Wygląda ona tak:

1. Siódemka Miedź – 6 111-98 (+13)
2. Ostrovia – 6 100-99 (+1)
3. Śląsk – 6 108-112 (-4)

W takim przypadku Siódemka zajmie w końcowej tabeli sezonu 2. miejsce, Ostrovia – 3., a Śląsk – 4.

Wszystko wyjaśni się w najbliższą sobotę. Najważniejsze rozstrzygnięcia już jednak znamy. Mistrzem grupy B I ligi została Stal Gorzów. Obok niej awans do I Ligi Centralnej wywalczyły: Siódemka Miedź Legnica i Ostrovia. Natomiast Śląsk musi czekać na ostateczne decyzje ws. kształtu zaplecza PGNiG Superligi i liczyć na promocję z 4. miejsca.