Aktualności

Tomasz Góreczny: „Czujemy duży niedosyt, bo zasłużyliśmy na więcej”

Juniorzy młodsi Siódemki Huras Legnica odpadli z rozgrywek mistrzostw Polski na etapie 1/8 finału. W końcowej klasyfikacji krajowego czempionatu zostaną sklasyfikowani na 9. miejscu. Jak występy naszej drużyny na krajowej arenie ocenia trener Tomasz Góreczny?

– Czujemy duży niedosyt, bo zasłużyliśmy na więcej. Trudno określić to inaczej, gdy przegrywa się awans nie punktami a jedynie bilansem bramek. Tym bardziej, że przyszło nam rywalizować w bardzo mocnej grupie. Uważam, że Górnik Zabrze i Vive Kielce to drużyny, które mają w tym sezonie duże szanse na medale. Wygrywając mecz z Vive moja drużyna pokazała, że drzemie w niej duży potencjał. Należą się jej wielkie brawa i szacunek za boiskowy charakter. O odpadnięciu z rozgrywek zadecydował pierwszy mecz z Górnikiem, który nam kompletnie nie wyszedł. A takie sytuacje w tej kategorii wiekowej się po prostu zdarzają.

– Warto zaznaczyć, że graliśmy głównie młodszym rocznikiem – 2005. Z rocznika wiodącego – 2004, w Kielcach grało w zasadzie tylko trzech zawodników. No i musieliśmy sobie radzić bez naszego najlepszego bramkarza Wiktora Sochy, który zmaga się z kontuzją. 9. miejsce w klasyfikacji mistrzostw Polski i postawa na turniejach w Gdańsku i Kielcach dobrze rokuje na sezon 2021/22, kiedy to w kategorii juniorów młodszych rocznik 2005 będzie wiodący, a mamy przecież kilku obiecujących graczy z rocznika 2006.

FOT. Arkadiusz Cymbalista