Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Filip Kruszelnicki i Szymon Pacek podpisali pierwsze w karierze kontrakty

Dwóch utalentowanych 18-letnich rozgrywających związało się z Siódemką Miedź Legnica dwuletnimi umowami. W środę swoje pierwsze kontrakty z naszym klubem parafowali Filip Kruszelnicki oraz Szymon Pacek.

Filip Kruszelnicki i Szymon Pacek to zawodnicy urodzeni w 2003 r. W sezonie 2020/21 byli wiodącymi postaciami zespołu juniorów Siódemki, który wywalczył wicemistrzostwo Dolnego Śląska i awansował do 1/16 finału mistrzostw Polski. Obaj też z dobrej strony pokazali się na parkietach I ligi (solidarnie po 4 razy wpisali się na listę strzelców).

W kampanii 2021/22 nadal będą występować zarówno w rozgrywkach juniorskich, jak i seniorskim zespole w I Lidze Centralnej.

– Filip i Szymon to bardzo utalentowani zawodnicy z którymi wiążemy duże nadzieje na przyszłość. Wkrótce będą oni stanowić o sile naszej pierwszej drużyny – mówi Martin Huras, prezes MSPR Siódemka Legnica.

Prezes Siódemki zapowiada, że stawianie na wychowanków nadal będzie w klubie jednym z priorytetów. Kontrakty czekają na kolejnych utalentowanych zawodników z juniorskich zespołów. A tych w Siódemce przecież nie brakuje.

Kontrakty ważne do czerwca 2023 r. Filip Kruszelnicki i Szymon Pacek podpisali w środę. W imieniu władz klubu parafowali je prezes Martin Huras i członek zarządu Tomasz Góreczny.