Aktualności

Siódemka Miedź na podium I ligi. Sezon 2020/21 kończymy na 3.miejscu w tabeli

W piątek i sobotę rozegrano ostatnie już w tym sezonie mecze grupy B I ligi. Siódemka Miedź Legnica zakończyła rozgrywki na 3. miejscu. Mistrzem naszej grupy została Stal Gorzów, wicemistrzem Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Ostrovia Ostrów Wlkp. nie zmarnowała szansy na wskoczenie na 2. miejsce w tabeli i pewnie wygrała 30:24 w Obornikach Śląskich. W pozostałych dwóch meczach 22. kolejki – Śląsk Wrocław wygrał 32:25 z Grunwaldem Poznań, a Real Astromal Leszno 22:19 z GOKiS-em Kąty Wrocławskie.

Awans do I Ligi Centralnej (drugi poziom rozgrywkowy) wywalczyły: Stal Gorzów, Ostrovia Ostrów Wlkp. i Siódemka Miedź Legnica. Pozostałe drużyny (z miejsc 4-11) oraz trzy najlepsze z obecnej II ligi w następnym sezonie występować będą w I lidze regionalnej (trzeci szczebel rozgrywkowy).

Uwaga! Jeśli ZPRP zdecyduje się na powiększenie I Ligi Centralnej do 14 drużyn, z 4. miejsca awansować do niej może jeszcze Śląsk Wrocław. Póki co, czekamy na oficjalny komunikat związku ws. rozgrywek w sezonie 2021/22. Dodajmy jeszcze, że po tej reformie czwartym szczeblem rozgrywkowym od sezonu 2021/22 będzie II liga, a piątym – III liga.

FOT. Andrzej Trzeciak (TuLegnica.pl)