Aktualności

Kto wywalczył prawo gry w I Lidze Centralnej? Są jeszcze dwa wolne miejsca

Znamy już dwunastu pierwszoligowców, którzy wywalczyli sobie prawo gry w I Lidze Centralnej w sezonie 2021/2022. Na ostateczny kształt nowych rozgrywek jeszcze jednak poczekamy.

Przypomnijmy. Zgodnie z informacjami, jakie przed kilkoma tygodniami ZPRP przekazał klubom, I Liga Centralna ma się składać z 14 drużyn. Prawo gry w niej uzyskały po 3 najlepsze zespoły w swoich grupach.

Poniżej ich zestawienie.

Grupa A: Warmia Energa Olsztyn, MKS Grudziądz, GKS Autoinwest Żukowo.

Grupa B: Stal Gorzów, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Siódemka Miedź Legnica.

Grupa C: KPR Legionowo, AZS AWF Biała Podlaska, MKS Wieluń.

Grupa D: Orlen Upstream Czuwaj Przemyśl, Padwa Zamość, Zagłębie Sosnowiec.

Stawka ma zostać uzupełniona przez dwie drużyny, które otrzymają tzw. „dzikie karty”. Pierwszeństwo przy ich przyznawaniu mają mieć najlepsze ekipy z czwartych miejsc, a są nimi: Nielba Wągrowiec (grupa A) i Śląsk Wrocław (grupa B).

Na ostateczny skład I Ligi Centralnej jeszcze poczekamy, bo pozostaje kwestia ewentualnego spadku z PGNiG Superligi i awansu do niej. W najbliższy weekend (28-30 maja) w Końskich odbędzie się Turniej Mistrzów, który wyłoni zwycięzcę I ligi w sezonie 2020/21. Zagrają w nim: Warmia Energa Olsztyn, KPR Legionowo i Orlen Upstream Przemyśl (Stal Gorzów nie zgłosiła się). Zwycięzca turnieju uzyska prawo sportowego awansu do PGNiG Superligi. Żeby się do niej dostać, będzie musiał jednak spełnić jeszcze kryteria licencyjne.