Aktualności

Juniorzy Siódemki Huras tuż za podium w Gdańsku. Szymon Pacek MVP turnieju!

Na 4. miejscu zakończyli Otwarte Mistrzostwa Gdańska juniorzy Siódemki Huras Legnica. Triumfował MTS Kwidzyn. Drugie miejsce zajęło Wybrzeże I Gdańsk, a trzecie Śląsk MOS Wrocław. W turnieju rywalizowało siedem zespołów.

Gdański turniej zespół trenera Piotra Będzikowskiego rozpoczął od piątkowego zwycięstwa 26:21 z Wybrzeżem II Gdańsk. W sobotę Siódemka Huras wygrała 35:25 z Kusym Szczecin i 35:12 z Wybrzeżem III Gdańsk oraz uległa 25:26 MTS-wi Kwidzyn.

W niedzielę nasza drużyna ograła Śląsk MOS Wrocław 3:2 w rzutach karnych – w regulaminowym czasie był remis 24:24. Na zakończenie turnieju przegrała po zaciętym meczu z Wybrzeżem I Gdańsk 21:23 i zamiast na drugim, w końcowej tabeli uplasowała się na miejscu czwartym.

– Miejsce w takim turnieju jest sprawą drugorzędną, choć wiadomo, że w każdym meczu walczy się o pełną pulę. Najważniejsze, że mieliśmy możliwość pogrania z bardzo wymagającymi rywalami. Turniej oceniam więc jako bardzo pożyteczny – mówi trener Siódemki Huras Legnica, Piotr Będzikowski.

MVP – najlepszym zawodnikiem turnieju został rozgrywający Siódemki Huras – Szymon Pacek (na zdjęciu poniżej). Z kolei wyróżnienie dla najlepszego zawodnika naszej drużyny otrzymał Filip Kruszelnicki. Warto przypomnieć, że obaj ci zawodnicy w zakończonym niedawno sezonie zaliczyli po kilka występów w I lidze, a przed dwoma tygodniami podpisali z naszym klubem dwuletnie kontrakty.