Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Z PGNiG Superligi do Legnicy. Michał Kapela zawodnikiem Siódemki Miedź!

29-letni bramkarz Michał Kapela związał się z Siódemką Miedź Legnica dwuletnim kontraktem. To pierwszy nowy zawodnik pozyskany przez nasz klub przed sezonem 2021/22.

Michał Kapela jest wychowankiem Chrobrego Głogów w którym występował prawie przez całą swoją karierę, z półroczną przerwą na wypożyczenie do pierwszoligowego Wolsztyniaka Wolsztyn. W PGNiG Superlidze wystąpił w 211 meczach.

W trwającym jeszcze sezonie 2020/21 tworzy w Chrobrym bramkarskie trio z Rafałem Stacherą i reprezentantem Ukrainy Antonem Derewiankinem. Do Siódemki Michał Kapela przechodzi na zasadzie wolnego transferu, bo z końcem obecnej kampanii wygasa jego kontrakt.

– Cieszę się, że będę mógł reprezentować barwy Siódemki Miedź. Po tylu latach w Chrobrym czeka mnie nowe wyzwanie, nie mogę się już doczekać startu sezonu I Ligi Centralnej – powiedział Michał Kapela po podpisaniu umowy z Siódemką.

Zakontraktowanie doświadczonego bramkarza z superligową przeszłością to pierwszy ruch transferowy Siódemki przed nowym sezonem. Wkrótce możecie spodziewać się kolejnych dobrych wieści.