Aktualności

Szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica rozpoczęli zasłużone letnie urlopy

W poniedziałek 31 maja pierwszoligowa drużyna Siódemka Miedź spotkała się na ostatnim już w sezonie 2020/21 treningu. Po zajęciach nasi zawodnicy rozpoczęli zasłużoną przerwę wakacyjną.

Mimo że ostatni mecz ligowy Siódemka Miedź rozegrała trzy tygodnie temu to jednak pracowała do końca maja. Ostatnie przed urlopami zajęcia razem z naszymi szkoleniowcami: Piotrem Będzikowskim i Pawłem Piwką, poprowadził Mikołaj Stańczak – trener przygotowania motorycznego z wrocławskiej Hes Academy, która od roku blisko współpracuje z naszym klubem.

Pierwszoligowcy Siódemki Miedź otrzymali od sztabu trenerskiego dwa miesiące wolnego. – Co jednak nie oznacza, że przez ten czas będą mieli labę. Wszyscy zawodnicy zostali zważeni. Na pierwszych po wakacjach zajęciach wejdą na wagę ponownie – mówi Paweł Piwko, drugi trener Siódemki Miedź.

Na pierwszym po urlopach treningu zespół spotka się na przełomie lipca i sierpnia. – Start okresu przygotowawczego uzależniamy od tego, kiedy rozpocznie się sezon I Ligi Centralnej. Na razie czekamy na informacje z ZPRP – mówi trener Siódemki Miedź, Piotr Będzikowski.

Do sezonu 2021/22 Siódemka Miedź przygotowywać się będzie w Legnicy. Przed startem I Ligi Centralnej rozegra kilka meczów sparingowych. Niewykluczone, że weźmie też udział w jednym z turniejów towarzyskich.