Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Maciej Stańko znów w domu! Powrót wychowanka po siedmiu latach

24-letni obrotowy Maciej Stańko znów będzie grał dla Siódemki Miedź Legnica. Wychowanek naszego klubu za sobą ma występy w Gwardii Opole, w której zadebiutował w PGNiG Superlidze. Ostatnie trzy sezony spędził w drugoligowej Dziewiątce Legnica.

Maciej Stańko był jednym z kluczowych zawodników zespołu Siódemki, który w sezonie 2013/2014 dotarł do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Co ciekawe jego kolegą z tego samego rocznika – 1997 jest Karol Siwak z którym razem przeszli prawie cały cykl szkolenia w drużynach młodzieżowych naszego klubu. Prawie, bo w 2014 r. przeszli do Gwardii Opole.

Właśnie w Gwardii Maciej Stańko posmakował PGNiG Superligi. W najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał w 7 meczach. Jako że rywalizacja o miejsce na opolskim kole była ogromna, to doświadczenie zbierał na wypożyczeniu w pierwszoligowym Olimpie Grodków, zaliczył też epizod w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Przed trzema laty wrócił do Legnicy, by zacząć odbudowywać karierę w UKS Dziewiątka. Przez trzy sezony, w II lidze był jednym z najlepszych obrotowych, imponował skutecznością – zdobył w sumie 159 bramek.

– Bardzo się cieszę, że znów jestem w domu, bo Siódemka to przecież klub w których się wychowałem. Jestem dumny z tego, że dostałem od niego szansę na pokazanie się w lidze centralnej. Zrobię wszystko, by ją wykorzystać – powiedział po podpisaniu dwuletniej umowy, 24-letni obrotowy.

Ze strony klubu parafowali ją prezes Martin Huras oraz członek zarządu klubu Tomasz Góreczny. Odnotujmy jeszcze, że Maciej Stańko jak przystało na zawodnika występującego na kole, imponuje warunkami fizycznymi. Ma 201 cm wzrostu, waży 106 kg.

Maciej Stańko jest czwartym zawodnikiem pozyskanym przez Siódemkę przed sezonem 2021/22. Wcześniej z naszym klubem związali się: Michał Kapela, Paulo Grozdek i Hubert Kuliński.

Maciek, witaj z powrotem na pokładzie!