Aktualności

Dawid Dekarz zmienia klub. Bramkarz podpisał kontrakt ze Stalą Mielec

Dawid Dekarz odchodzi z Siódemki Miedź Legnica. 21-letni bramkarz od nowego sezonu będzie występował w PGNiG Superlidze.

Dawid Dekarz jest wychowankiem UKS Czwórka Libiąż. Jako zawodnik ukształtował się jednak w naszym klubie, do którego trafił jeszcze jako junior młodszy. W barwach Siódemki sięgnął aż po cztery medale juniorskich mistrzostw kraju – złoty MP juniorów (2018) oraz srebrne medale MP juniorów (2017, 2019) i srebrny medal MP juniorów młodszych (2017). Dodajmy, że w tym czasie regularnie był powoływany do juniorskich i młodzieżowej reprezentacji Polski.

W ostatnich trzech sezonach był ważną postacią pierwszoligowej Siódemki, regularnie plasując się w czołówce statystycznych zestawień dot. I ligi. Dawid Dekarz karierę będzie kontynuował w PGNiG Superlidze wiążąc się kontraktem z 14. drużyną sezonu 2020/21 – Stalą Mielec (sportowo spadła do I Ligi Centralnej, ale wobec braku chętnych do awansu z grona mistrzów I ligi, prawdopodobnie utrzyma się dzięki dzikiej karcie).

Dawid Dekarz jest jednym z trzech zawodników, którzy po sezonie 2020/21 opuścili nasz klub trafiając do PGNiG Superligi. Wcześniej informowaliśmy o odejściu Pawła Paterka i Wojciecha Styrcza (obaj podpisali umowy z Chrobrym Głogów).

Więcej jest ruchów transferowych w odwrotnym kierunku. Nasz klub pozyskał już czterech zawodników: Michała Kapelę, Paulo Grozdka, Huberta Kulińskiego i Macieja Stańkę. Kontrakty przedłużyli natomiast: Adam Skrabania, Łukasz Mazur, Karol Siwak, Mateusz Wychowaniec, Kornel Wita, Dominik Nowosielski, a 18-letni Filip Kruszelnicki i Szymon Pacek podpisali pierwsze swoje umowy. Nową, dwuletnią umowę parafował również trener Piotr Będzikowski.

Dawid, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia na parkietach PGNiG Superligi!

FOTO: Arkadiusz Cymbalista