Turniej w Zielonej Górze: Siódemka Miedź Huras lepsza od gospodarzy

Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 27:21 z AZS-em Zielona Góra w pierwszym meczu przedsezonowego turnieju w Zielonej Górze.

W starciu z pierwszoligowcem trener Paweł Piwko, który w Zielonej Górze prowadzi zespół pod nieobecność przebywającego na zgrupowaniu drużyn młodzieżowych Piotra Będzikowskiego, dał szansę pokazania się wszystkim zawodnikom. Dodajmy, że w kadrze na sobotnie zawody zabrakło Kacpra Bogudzińskiego i Kornela Wity.

Siódemka miała problemy z niżej notowanym rywalem, ale tylko w pierwszej połowie spotkania. Po przerwie sportowa wyższość naszej drużyny nie podlegała już dyskusji. Siódemka szybko odrobiła straty, a następnie wypracowała kilkubramkową przewagę i ostatecznie wygrała 27:21.

W finale sobotniego turnieju (godz. 16.00, relacja na naszym Facebooku) zmierzy się ze zwycięzcą meczu Śląsk Wrocław – Stal Gorzów.

Siódemka Miedź Huras Legnica – AZS Zielona Góra 27:21 (11:13)

Siódemka: Kapela, Stachurski, Mazur – Wychowaniec 5, Siwak 2, Czarnecki 3, Pacuła 1, Jaśkowski 3, Skrabania 1, Przybylak 1, Grozdek 3, Pawłowski 1, Kowalik 2, Stańko 1, Nowosielski 1, Kuliński 3.