Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Turniej w Zielonej Górze: Siódemka Miedź Huras na drugim miejscu

W finale turnieju w Zielonej Górze Siódemka Miedź Huras Legnica uległa 26:32 Stali Gorzów. Nasza drużyna uplasowała się na drugim miejscu w końcowej tabeli. Trzecie miejsce zajął Śląsk Wrocław, czwarte AZS Zielona Góra.

Zielonogórska potyczka ze Stalą Gorzów choć miała charakter tylko sparingowy to jednak potwierdziła, że rywal to wyjątkowo dla Siódemki niewygodny. W poprzednim sezonie nasz zespół wyższość Stali musiał uznać dwukrotnie. Podobnie było w sobotnim turnieju w hali zielonogórskiego uniwersytetu.

Stal prowadziła przez całe spotkanie. Gorzowianie szybko wypracowali kilkubramkową przewagę, a potem konsekwentnie jej pilnowali do końcowej syreny. Ostatecznie zasłużenie wygrali 32:26, a tym samym cały turniej.

W grze naszej drużyny bardzo widoczny był brak zgrania i brak świeżości spowodowany ciężkimi treningami. Na szczęście trener Piotr Będzikowski ma jeszcze sporo czasu na wkomponowanie do zespołu nowych zawodników. Do startu ligowego sezonu został jeszcze miesiąc.

Kolejny sprawdzian formy już za tydzień, na turnieju w Obornikach Śląskich. Tam nasza drużyna zagra z gospodarzami – GOKiS-em, Śląskiem Wrocław oraz czeskim TJ Nachod.

Siódemka Miedź Huras Legnica – Stal Gorzów (13:17) 26:32

Siódemka: Kapela, Stachurski, Mazur – Wychowaniec 6, Siwak 2, Czarnecki 4, Pacuła 2, Jaśkowski 1, Skrabania 2, Przybylak 3, Grozdek 2, Pawłowski, Kowalik, Stańko, Nowosielski 1, Kuliński 3.

Wyniki turnieju przedsezonowego w Zielonej Górze:

Siódemka Miedź Huras Legnica – AZS Zielona Góra 27:21 (11:13)

Stal Gorzów – Śląsk Wrocław 33:29 (15:13)

O 3. miejsce: Śląsk Wrocław – AZS Zielona Góra (16:13) 34:29

O 1. miejsce: Siódemka Miedź Huras Legnica – Stal Gorzów 26:32 (13:17)