Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Michał Kapela: „Nie czuję się bohaterem, wykonałem tylko swoją pracę”

Kapitalny debiut Michała Kapeli w Siódemce Miedź Huras Legnica! 29-letni bramkarz poprowadził nas do zwycięstwa z Nielbą Wągrowiec na otwarcie sezonu Ligi Centralnej. Po końcowej syrenie zarzekał się jednak, że za bohatera się nie uważa, a oceniać się nie zamierza.

– Zagraliśmy dobrze w obronie natomiast w ataku mogło być znacznie lepiej, szczególnie w pierwszej połowie meczu. Popełnialiśmy sporo błędów, które powodowały, że Nielba wyprowadzała kontry. Traciliśmy z nich dużo bramek. Myślę, że na naszą postawę duży wpływ miały nerwy związane z inauguracją sezonu. Nielba zaprezentowała się z dobrej strony, ale my byliśmy od niej lepsi i zasłużenie wygraliśmy.

– Spodziewałem się, że Liga Centralna będzie bardzo wyrównana, każdy z każdym będzie mógł w niej wygrać. Ten mecz chyba to potwierdził, bo mimo wszystko, różnie mógł się zakończyć.

– Nie czuję się żadnym bohaterem, wykonałem tylko swoją pracę. Robiłem to, co do mnie należy. Jaką wystawiłbym sobie ocenę w szkolnej skali? Odpuszczam, niech to robią dziennikarze i kibice. Nie ma o czym rozmawiać.