Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Trenerzy po meczu Siódemka Miedź Huras Legnica – Nielba Wągrowiec

Siódemka Miedź Huras Legnica pokonała na inaugurację sezonu Nielbę Wągrowiec 33:27. Jak spotkanie ocenili szkoleniowcy – Piotr Będzikowski i Bartosz Świerad.

Piotr Będzikowski (Siódemka Miedź Huras): – Byl to bardzo ciężki mecz, na zwycięstwo musieliśmy się mocno napracować. Nie wszystko nam dziś wychodziło, ale był to efekt dużej nerwowości. Przyznam, że spodziewałem się takiego przebiegu spotkania. Tak przeważnie wyglądają mecze inauguracyjne. Ta liga jest dla nas wielką niewiadomą. Nie znamy dobrze większości rywali, bo do tej pory z nimi nie graliśmy. Analizowaliśmy na wideo Nielbę, ale parkiet zawsze weryfikuje teorię. Naszym głównym problemem była nie najlepsza organizacja gry w obronie, powrót do defensywy. Musimy wyciągnąć wnioski, nad tym będziemy w tygodniu pracować. Najważniejsze, że wygraliśmy, dobrze weszliśmy w sezon zdobywając bardzo cenne trzy punkty.

Bartosz Świerad (Nielba): – Gratulacje dla Siódemki. Wygrał dziś zespół, który popełnił mniej błędów. Uważam, że obie drużyny stworzyły fajne widowisko na dobrym poziomie, kibice mogą być więc zadowoleni. Duży wpływ na końcowy rezultat miał bramkarz gospodarzy – Michał Kapela, który rozegrał kapitalny mecz. My możemy mieć tylko pretensje do siebie za niewykorzystane sytuacje w kluczowych fragmentach spotkania. Wyciągniemy wnioski z tego, co wydarzyło się w Legnicy, żeby zapunktować za tydzień.