Zwycięstwo na inaugurację sezonu! Nielba Wągrowiec pokonana w Legnicy

Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 33:27 z Nielbą Wągrowiec w meczu 1. kolejki Ligi Centralnej. Kibice, którzy po prawie rocznej przerwie wrócili do hali przy ul. Lotniczej byli świadkami emocjonującego widowiska.

Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego rozpoczęli mecz z przytupem, bo od prowadzenia 3:0. Jeśli jednak ktoś wówczas pomyślał, że konfrontacja z Nielbą będzie spacerkiem, był w wielkim błędzie. Przyjezdni szybko doprowadzili do remisu 3:3, a potem wyszli na prowadzenie (3:4 w 11 min.). Siódemka nie pozwoliła rywalowi odskoczyć na więcej niż 2 trafienia i w 23 min. wyrównała (9:9). Na parkiecie toczyła się zacięta walka – bramka za bramkę i pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13.

Po przerwie Siódemka złapała więcej luzu, z minuty na minutę lepiej prezentowała się w obronie, a w ataku poprawiła skuteczność. Szybko przełożyło się to na wynik. W 40 min. po efektownej akcji Huberta Kulińskiego nasza drużyna miała już 5 bramek w zapasie (21:16). Ale Nielba podniosła się – w 5 minut doprowadziła do remisu (21:21). Na szczęście Siódemka na sytuację kryzysową zareagowała idealnie. Strzelecką niemoc przerwał Kuliński, a w kolejnej akcji bramkę zdobył Filip Kruszelnicki. Siódemka prowadzenia nie oddała już do końcowej syreny. W ostatnich minutach powiększyła przewagę, bo kontry z zimną krwią na kolejne bramki zamieniali Karol Siwak i Mateusz Wychowaniec. Końcowy rezultat meczu ustalił 18-letni Kruszelnicki, który po raz kolejny potwierdził, że drzemie w nim ogromny potencjał.

Na słowa uznania zasługuje cały zespół, ale tytuł zawodnika meczu należy do debiutującego w naszych barwach Michała Kapeli. Nowy bramkarz Siódemki zrobił dużą różnicę, co rusz popisując się świetnymi interwencjami. W przedsezonowym wywiadzie deklarował, że ma ambicję, by zostać najlepszym bramkarzem ligi. Już pierwszy występ pokazał, że słów na wiatr rzucał. Dodajmy jeszcze, że Siódemka zagrała w sobotę osłabiona brakiem kontuzjowanych zawodników – Kacpra Pawłowskiego, Adama Skrabani i Łukasza Mazura.

Za tydzień zagramy na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, natomiast kolejny mecz w Legnicy – 2 października. Wówczas w hali przy Lotniczej podejmiemy MKS Grudziądz.

Siódemka Miedź Huras Legnica – Nielba Wągrowiec 33:27 (13:13)

Siódemka: Kapela – Kuliński 2, Przybylak 1, Siwak 6, Czarnecki 1, Kowalik 1, Nowosielski 1, Jaśkowski 4, Kruszelnicki 2, Wita 1, Wychowaniec 5, Stańko 3, Grozdek 4, Pacuła 2, Bogudziński. Kary: 8 min.

Nielba: Gawlik, Jankowski – Gregor 10, Drzazgowski 4, Skrzypczak 1, Hoffmann 3, Przychodzeń 5, Duszyński 2, Kelm 1, Tepper, Widziński. Kary: 8 min.

Przebieg meczu: 2:0 (5), 3:3 (10), 5:5 (15 min), 6:8 (20), 10:9 (25) 13:13 (30), 16:14 (35), 21:16 (40), 21:21 (45), 26:23 (50), 29:25 (55), 33:27 (60).