Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Pożegnanie legendy. Paweł Piwko oficjalnie zakończył sportową karierę

Przed sobotnim meczem inaugurującym zmagania w Lidze Centralnej w hali przy ul. Lotniczej miała miejsce ważna uroczystość. Jej głównym bohaterem był Paweł Piwko.

Karierę sportową 38-letni Paweł Piwko zakończył już pół roku temu, ale oficjalnie w minioną sobotę. Z uroczystością czekaliśmy tak długo, bo legendy nie można przecież żegnać przy pustych trybunach! Tuż przed meczem z Nielbą Wągrowiec „Browar” z rąk prezesa Martina Hurasa i dyrektora Zygmunta Woźniczki odebrał pamiątkową koszulkę Siódemki Miedź Huras. Dekadę reprezentowania naszego miasta docenił również prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. Z specjalnymi podziękowaniami w hali stawił się jego przedstawiciel, Henryk Zdanowicz. Nie zawiedli rzecz jasna nasi kibice – Paweł zebrał gromkie brawa na stojąco!

Paweł Piwko karierę rozpoczynał w rodzinnym Dzierżoniowie w tamtejszej Żagwi. Po ukończeniu nauki w SMS Gdańsk występował w Śląsku Wrocław, Chrobrym Głogów (wicemistrzostwo Polski) oraz PGE Vive Kielce z którym wywalczył dwa tytuły mistrza Polski i dwa Puchary Polski. W reprezentacji Polski wystąpił w 44 spotkaniach, zdobywając w nich 70 bramek. Nasz kraj reprezentował na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 r. na których Polska wywalczyła 5. miejsce. Barw naszego klubu bronił przez ponad 10 lat – od 2010 r., w tym czasie rozgrywając ponad 280 ligowych meczów.

Od nowego sezonu Paweł Piwko objął w klubie stanowisko dyrektora ds. marketingu – Ambasadora Klubu.

Paweł, raz jeszcze DZIĘKUJEMY i powodzenia w nowej roli!