Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Rezerwy Siódemki Miedź Huras Legnica rozpoczynają sezon w II lidze

Wyjazdowym meczem z OSiR-em Komprachcice rozpocznie rywalizację w II lidze Siódemka Miedź Huras II Legnica. Inauguracja sezonu 2021/22 na czwartym szczeblu rozgrywkowym już w najbliższą sobotę 25 września.

Na drugoligowych parkietach ogrywać się będą głównie juniorzy, którzy w miarę możliwości wspierani będą zawodnikami z pierwszego zespołu. Drużynę poprowadzi trener Tomasz Góreczny, który w naszym klubie pracuje również z juniorami młodszymi.

– W rozgrywkach ligi wojewódzkiej juniorzy rozegrają w tym sezonie tylko 12 spotkań. Już w grudniu rywalizacja się zakończy. Nawet biorąc pod uwagę mecze w ramach mistrzostw Polski, to i tak sezon potrwa maksymalnie do marca. Tymczasem udział w II lidze zapewni naszej młodzieży regularną grę do maja. Zapewni również cenne doświadczenia i zapoznanie się z realiami seniorskiego handballa – mówi trener Tomasz Góreczny.

Pierwszy mecz Siódemka Miedź Huras II rozegra w Komprachcicach. Tamtejszy OSiR to 11. zespół poprzedniego sezonu w grupie południowo-zachodniej II ligi. Co ciekawe, prowadzony jest przez duet trenerek – matkę i córkę: Jolantę i Agnieszkę Jochymek. Ta druga to postać doskonale znana – w barwach Zagłębia Lubin zdobyła bowiem 12 medali mistrzostw Polski, a z reprezentacją kraju wywalczyła 4. miejsce na Mundialu 2013.

1. kolejka grupy 1 II ligi: LKS OSiR Komprachcice – Siódemka Miedź Huras II Legnica, sobota (25 września), godz. 18.00, hala OSiR przy ul. Sportowej 18 w Komprachcicach.