Rezerwy Siódemki Miedź Huras Legnica nadal bez zwycięstwa w II lidze

Siódemka Miedź Huras II Legnica przegrała w hali przy ul. Lotniczej 24:28 z Polonią Środa Wielkopolska w meczu 2. kolejki grupy 1 II ligi.

Do meczu z Polonią rezerwy Siódemki Miedź Huras przystąpiły wzmocnione kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu. Trener Tomasz Góreczny miał do dyspozycji Kacpra Pawłowskiego, Michała Czarneckiego oraz Filipa Kruszelnickiego, którego w sobotę oglądaliśmy w spotkaniu Ligi Centralnej, z MKS-em Grudziądz. 18-letni rozgrywający był wiodącą postacią naszej drużyny w starciu z ekipą z Wielkopolski. Kruszelnicki mecz zakończył z dorobkiem 10 bramek, ale na punktową zdobycz, niestety się to nie przełożyło.

Polonia już na początku spotkania wypracowała kilkubramkową przewagę, którą potem skutecznie broniła. Siódemka ambitnie goniła wynik, po przerwie zbliżyła się do przyjezdnych nawet na dystans dwóch trafień (17:19, 18:20), ale ostatecznie nie dogoniła. Punkty pojechały do Środy Wielkopolskiej, bo Polonia miała w składzie więcej doświadczonych zawodników. Do zwycięstwa poprowadził ją duet rozgrywających: Roger Nowacki i Bartosz Glinkowski, który łącznie zdobył 14 bramek.

– Źle weszliśmy w mecz. W pierwszej połowie byliśmy ospali, apatyczni. W drugiej połowie wyglądaliśmy lepiej, ale nie byliśmy skuteczni. Przede wszystkim zabrakło nam doświadczenia. Doszliśmy rywala na 2 bramki i zamiast spokojnie grać swoje to zaczęliśmy popełniać proste błędy i w efekcie daliśmy Polonii znów odjechać z wynikiem. Podobnie, jak w Komprachcicach mieliśmy fajne momenty, ale nie byliśmy w stanie zagrać całego meczu na równym poziomie. Nie robimy tragedii. Zgłosiliśmy do II ligi rezerwy właśnie po to, by młodzież zbierała doświadczenie, które w przyszłości zaprocentuje – powiedział trener rezerw Siódemki Miedź Huras, Tomasz Góreczny.

Siódemka Miedź Huras II Legnica – Polonia Środa Wielkopolska 24:28 (11:16)

Siódemka: Socha, Turkiewicz – Kochlewski 1, Pacek 3, Czarnecki 4, Kosiorowski 2, Śliwiński, Dziedzic, Pawłowski 3, Kruszelnicki 10, Ł. Szporko, Łukawski 1, Śliwiński, Dec, Zieliński, Minuczyc, Matwiejków. Kary: 10 min.

Polonia: Wietrzyński, Kaszuba – Tumidaj 1, Wieliński 3, Nowacki 8, Przybylski 1, Kubiak, Małecki 4, Mielewski 3, Nejman, Glinkowski 6, Hellwing 2. Kary: 8 min. Czerwona kartka: Tumidaj (32).

Przebieg meczu: 1:3 (5), 3:6 (10), 6:10 (15), 9:12 (20), 9:14 (25), 11:16 (30), 12:16 (35), 17:19 (40), 18:21 (45), 18:22 (50), 22:25 (55), 24:28 (60).