Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Gramy w Ręczną – dwie współpracujące z Siódemką szkoły w programie ZPRP

Ruszyła 5. edycja programu „Gramy w Ręczną”. Do 23 grudnia br. 3500 uczniów ze 175 szkół podstawowych z całej Polski z klas I-III, jak również nauczyciele wychowania fizycznego, będą realizować program gier i zabaw z piłką ręczną w czasie którego oprócz rozwoju ogólnego, będą rozwijać podstawowe umiejętności związane z grą w piłkę ręczną.

Do uczestnictwa w programie zakwalifikowane zostały dwie legnickie szkoły, które współpracują z MSPR Siódemka – Szkoła Podstawowa nr 16 i Szkoła Podstawowa nr 20. W tej pierwszej z młodymi adeptami handballa pracuje trenerka Marta Glinka, w drugiej trener Dariusz Przybylak.

Na czym polega program „Gramy w Ręczną”? Poprzez zabawy ruchowe nauczyciele będą pomagać dzieciom w zdobyciu i rozwoju takich umiejętności technicznych jak chwyt piłki, podanie, rzut do bramki oraz umiejętności poruszania się po określonej przestrzeni boiska z wykorzystaniem naturalnych form ruchu jak bieg, skok, zatrzymanie się, zmiana kierunku poruszania się, a także poznawać podstawowe przepisy gry w piłkę ręczną.

Jednym z elementów Programu „Gramy w Ręczną” jest rozwój i edukacja nauczycieli prowadzących zajęcia, dlatego Związek Piłki Ręcznej w Polsce udostępni wszystkim nauczycielom niezbędnie materiały dydaktyczne w postaci publikacji książkowych oraz materiałów multimedialnych (płyty DVD oraz online).