Juniorzy Siódemki Huras samodzielnym liderem ligi wojewódzkiej!

Siódemka Huras Legnica wygrała 43:24 z SMS Zagłębie II Lubin w meczu 5. kolejki Dolnośląslkiej Ligi Juniorów. Środowe spotkanie w hali przy ul. Lotniczej miało jednostronny przebieg.

Przyjezdni w miarę wyrównaną walkę byli w stanie podjąć tylko w pierwszej połowie. Po 20 min. gry Siódemka wygrywała 15:10, ale potem wrzuciła wyższy bieg i jeszcze przed przerwą odskoczyła Zagłębiu na dystans 9 bramek.

W drugiej połowie podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego kontrolowali mecz i konsekwentnie powiększali przewagę. Ostatecznie zdeklasowali lubinian, wygrywając różnicą 19 trafień.

ZDJĘCIA Z MECZU

W środę punkty we Głogowie stracił MKS MOS Wrocław (porażka z Chrobrym 27:28), co oznacza, że nasza drużyna została samodzielnym liderem tabeli z kompletem 12 punktów. W następnej kolejce Siódemka zagra we Wrocławiu z MOS-em. Będzie to arcyważny mecz w kontekście walki o mistrzostwo Dolnego Śląska.

Siódemka Huras Legnica – SMS Zagłębie II Lubin 43:24 (22:13)

Siódemka: Socha, Turkiewicz – Kochlewski 5, Pacek 5, Dec 1, Kosiorowski 4, Śliwiński, Dziedzic 5, Kruszelnicki 7, Krukiewicz 5, Fijołek 1, Zieliński 2, Ł. Szporko 5, Łukawski 1, Minuczyc 1, Matwiejków 1.