Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

SPR GKS Autoinvest Żukowo – uwaga na kaszubską rewelację sezonu!

Żukowo to najmniejsza miejscowość na mapie Ligi Centralnej. Liczy niespełna 9 tys. mieszkańców, a jego towarem eksportowym niewątpliwie jest handballowy team. Czas na kilka słów o naszym najbliższym rywalu – GKS-ie Autoinvest Żukowo.

Po sześciu seriach spotkań w Lidze Centralnej śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że GKS to rewelacja nowo utworzonych rozgrywek. Zespół z Żukowa zdążył już odprawić z kwitkiem czterech rywali – Zagłębie Sosnowiec, Śląsk Wrocław, Warmię Olsztyn i Czuwaj Przemyśl. Przegrał tylko z AZS AWF Biała Podlaska i KPR-em Legionowo, a więc ekipami z ligowego podium. W tabeli podopieczni trenera Jakuba Bronisławskiego lokują się aktualnie tuż za nim, a więc na 4. miejscu.

Niespodzianka? Na pewno. GKS to przecież najmłodsza drużyna w lidze, ze średnią wieku oscylującą w granicach 20 lat. O sile drużyny z województwa pomorskiego stanowi choćby para leworęcznych rozgrywających: Krzysztof Jagielski – Bartosz Andrzejewski. Obaj to zawodnicy urodzeni w … 2004 r., a więc jeszcze juniorzy. Ten pierwszy powoływany jest zresztą do reprezentacji Polski. Kolejni utalentowani gracze GKS-u to 22-letni rozgrywający Rafał Stępień i Maciej Papina. Ten drugi ma 20 lat i mocno pracuje na miano odkrycia rozgrywek.

Najstarszym zawodnikiem GKS-u i jednocześnie największą gwiazdą jest 29-letni Grzegorz Dorsz. Ten lewoskrzydłowy zawyża średnią wieku drużyny, ale przy okazji również statystyki bramkowe. W ostatnich sezonach regularnie bowiem sięgał po koronę króla strzelców grupy A I ligi. W kampanii 2019/20 zdobył 129 bramek, w minionych rozgrywkach – aż 179! W Lidze Centralnej również radzi sobie świetnie. Aktualnie na koncie ma 39 bramek, co mu daje 3. miejsce w klasyfikacji strzelców.

GKS Żukowo do Ligi Centralnej awansował z 3. miejsca w tabeli grupy A I ligi. Lepsze były tylko Warmia Olsztyn i MKS Grudziądz. Miejsce w gronie 14 zespołów na nowym zapleczu PGNiG Superligi jest największym sukcesem w historii tego małego klubu. Warto wspomnieć, że w przeszłości w zespole z Kaszub występował Korneliusz Wita. Nasz rozgrywający grał dla Żukowa w drugiej części sezonu 2019/20 na zasadzie wypożyczenia z Wybrzeża Gdańsk.

7. kolejka Ligi Centralnej: Siódemka Miedź Huras Legnica – SPR GKS Autoinvest Żukowo, sobota (30 października), godz. 18.00, hala OSiR przy ul. Lotniczej 52 w Legnicy.