Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Niecodzienny wyczyn juniorów młodszych Siódemki. Rzucili 59 bramek!

Siódemka Huras Legnica wygrała 59:33 z Chrobrym Głogów w meczu 4. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. Nasza drużyna z kompletem punktów przewodzi tabeli.

– Czegoś takiego jeszcze w swojej karierze zawodniczej i trenerskiej nie widziałem. Rzuciliśmy aż 59 bramek, sędziowie stolikowi musieli pisać dodatkowy protokół. A mogliśmy zdobyć bramek jeszcze więcej, ale bramkarz gospodarzy odbił kilka stuprocentowych sytuacji – mówi trener juniorów młodszych Siódemki Huras, Tomasz Góreczny.

Jego zespół w tym sezonie imponuje strzelecką dyspozycją. W czterech ligowych meczach zdobył już 173 bramki! Najlepszym snajperem ligi jest obecnie Kacper Łukawski, który na koncie ma 48 trafień. W czołowej 10 klasyfikacji strzelców jest aż czterech naszych graczy. Poza Łukawskim: Kornel Dziedzic (26), Damian Niziołek (24) i Igor Zapert (23).

TABELA DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI JUNIORÓW MŁODSZYCH

Sam mecz w Głogowie wyglądał tak, jak sugeruje to końcowy rezultat. Nasza drużyna była o klasę lepsza, wygrała różnicą 26 bramek i dopisała sobie kolejne 3 punkty. Jest liderem tabeli, ale drugie Zagłębie Lubin ma również komplet, 12 punktów. Starcie tych dwóch zespołów już w piątek 19 listopada (godz. 17.00, hala przy ul. Złotoryjskiej 144).

Chrobry Głogów – Siódemka Huras Legnica 33:59 (16:26)

Siódemka: Tabisz – Łukawski 15, Zapert 11, Niziołek 10, Dziedzic 7, Sinicki 5, Drążek 4, Huras 4, Khemissi 2, Wołowiec 1, Terelak.