Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Mecz na szczycie Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych dla Zagłębia Lubin

Siódemka Huras Legnica przegrała 23:26 z Zagłębiem Lubin w meczu 5. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. To pierwsza w tym sezonie porażka zespołu trenera Tomasza Górecznego.

W hali „Henrykówki” w piątkowy wieczór zmierzyły się dwie zdecydowanie najlepsze ekipy w lidze, które na swoim koncie miały komplet punktów. Ligowy hit nie zawiódł, bo dostarczył kibicom wielu emocji. Jak przystało na pojedynek lidera z wiceliderem mecz był bardzo zacięty, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, choć częściej w lepszych humorach byli gospodarze.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich minutach. W 47 min. Siódemka wygrywała 20:18, potem goście trafili trzy razy z rzędu i w 51 min. to oni byli na plusie (20:21). W 54 min. mieliśmy remis 22:22, ale Zagłębie popisało się kolejną serią i odskoczyło na trzy trafienia (22:25). Ostatecznie wygrało w Legnicy 23:26 i awansowało na 1. miejsce w tabeli. Nasz zespół jest drugi.

Wszystko wskazuje na to, że kwestia mistrzostwa województwa rozstrzygnie się w rewanżowym meczu w Lubinie, który zaplanowany jest na 19 lutego 2022 r. A za tydzień (27 listopada) Siódemka zagra na wyjeździe ze Śląskiem Forza Akademia Wrocław.

Siódemka Huras Legnica – SMS Zagłębie Lubin 23:26 (12:11)

Siódemka: Tabisz, Wiktor, Zembrzycki – Toczyski, A. Szporko 1, Zapert 4, Drążek, Niziołek 7, Sinicki 1, Dziedzic 2, Wołowiec 1, Khemissi, Łukawski 7.

TABELA DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI JUNIORÓW MŁODSZYCH