Rezerwy Siódemki Miedź Huras odprawiły z kwitkiem wicelidera II ligi!

Niespodzianka w hali przy Lotniczej. Siódemka Miedź Huras II Legnica wygrała 38:34 z wiceliderem południowo-zachodniej II ligi. Zespół trenera Tomasza Górecznego awansował z 11. na 7. miejsce w tabeli.

W składzie rezerw już tradycyjnie znalazła się spotra grupa juniorów, która tym razem wzmocniona została dwoma zawodnikami pierwszego zespołu. Warto jednak dodać, że Adrian Stachurski i Michał Czarnecki z wyjazdowego meczu Ligi Centralnej do Zamościa wrócili o 6 rano. Tak samo zresztą Filip Kruszelnicki i Szymon Pacek, którzy również pojechali na wschód kraju z drużyną seniorów. Ale zmęczenia w niedziele popołudnie po nich widać nie było.

Rezerwy Siódemki rozegrały najlepszy mecz w sezonie i zasłużenie wygrały z walczącym o awans do I ligi Wolsztyniakiem. Początek meczu jednak na niespodziankę nie wskazywał. To goście bowiem lepiej rozpoczęli i dosyć szybko odkoczyli na dystans trzech bramek (6:9, 8:11), a potem nawet na cztery (10:14, 11:15). Końcówka pierwszej połowy w wykonaniu naszej drużyny była jednak pioronująca. W 27 min. było 16:17, ale cztery bramki z rzędu sprawiły, że na przerwę Siódemka schodziła z trzema trafieniami na plusie (20:17).

ZDJĘCIA Z MECZU

W drugiej połowie podopieczni trenera Górecznego nadal rozgrywali świetne spotkanie. W ataku brylowali Filip Kruszelnicki i Mateusz Krukiewicz, świetnie funkcjonowała obrona oraz zarówno efektywny jak i efektowny w bramce Wiktor Socha. Siódemka długo utrzymywała bezpieczną przewagę, ale Wolsztyniak w końcu dopiąłswego doprowadzając w 55 min. remisu (31:31). W końcówce meczu górę wzięła młodość. Siódemka rozegrała ją bezbłędnie pozbawiając przyjezdnych nadziei na jakąkolwiek punktową zdobycz.

TABELA GRUPY 1 II LIGI

Trener Tomasz Góreczny: – Był to zdecydowanie najlepszy nasz mecz w tym sezonie. Słabo wyglądaliśmy w pierwszym kwadransie, szczególnie w obronie. Dlatego zmieniliśmy ustawienie na 5-1 i to zaowocowało. Wolsztyniak miał bowiem duże problemy ze zdobywaniem bramek. Jestem pod wrażeniem naszej gry w ataku. Chłopcy grali konsekwentnie, do końca, widać pracę, jaką na co dzień wykonuje z nimi Piotrek Będzikowski. Świetne zawody rozgrzał dziś Wiktor Socha. Nasz młody bramkarz robi widoczne postępy.

Siódemka Miedź Huras II Legnica – Wolsztyniak Wolsztyn 38:34 (20:17)

Siódemka: Stachurski, Socha – Kochlewski 1, Pacek 3, Czarnecki 6, Kosiorowski, Śliwiński, Kruszelnicki 9, Krukiewicz 11, Ł. Szporko 4, Grynienko 4, Łukawski. Karne: 6/6. Kary: 2 min.

Wolsztyniak: Kaczorowski, Tajchert – J. Pietruszka 4, Frąckowiak 4, M. Pietruszka 2, Trybuś, Siejek 4, Rogoziński 4, Hruświcki, A. Piątkowski, Radny 11, Szrama 2. Karne: 3/2. Kary: 6 min.

Przebieg meczu: 3:3 (5), 6:8 (10), 8:11 (15), 11:14 (20), 15:16 (25), 20:17 (30), 21:19 (35), 24:21 (40), 26:23 (45), 29:27 (50), 32:31 (55), 38:34 (60).