Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Tomasz Góreczny nowym trenerem Siódemki Miedź Huras Legnica

Z dniem 30 listopada 2021 r. rolę pierwszego trenera zespołu Siódemki Miedź Huras Legnica obejmuje
Tomasz Góreczny. Drugim trenerem nadal będzie Zygmunt Woźniczka. Piotr Będzikowski pozostaje w klubie w charakterze trenera drużyny juniorów i drugoligowych rezerw.

Decyzja prezesa zarządu klubu Martina Hurasa o zmianie trenera została podjęta na podstawie dotychczasowych osiągnięć drużyny w rozgrywkach Ligi Centralnej. Po 10. kolejkach Siódemka Miedź Huras zajmuje 11. miejsce z 3 zwycięstwami i 9 punktami na koncie. Piotr Będzikowski nadal będzie prowadził zespół juniorów, który aktualnie jest liderem ligi wojewódzkiej i szykuje się do startu w mistrzostwach Polski. Dodatkowo obejmie drużynę drugoligowych rezerw.

49-letni Piotr Będzikowski jest wychowankiem Siódemki Miedź z którą związany był – z przerwą na grę dla Zagłębia Lubin i Chrobrego Głogów – przez większą część swojej sportowej kariery. Po jej zakończeniu objął funkcję asystenta trenera Siódemki Miedź Marka Motyczyńskiego. Po spadku naszego zespołu z PGNiG Superligi, w latach 2013-2017 był trenerem pierwszego zespołu. W latach 2017-2020 pracował z grupami młodzieżowymi. Po raz drugi zespół seniorów objął w czerwcu 2020 r., zastępując Pawła Witę. Sezon 2020/21 pod wodzą Będzikowskiego Siódemka Miedź zakończyła na 3. miejscu w grupie B I ligi, awansując tym samym do Ligi Centralnej.

Jak poinformował prezes Martin Huras, nowym trenerem pierwszego zespołu zostanie Tomasz Góreczny. 45-letni szkoleniowiec we wtorek poprowadzi pierwszy trening, a w sobotę zadebiutuje w nowej roli w meczu ze Śląskiem Wrocław.

Tomasz Góreczny, choć jest wychowankiem Zagłębia Lubin, to z naszym klubem związany jest już od 1995 r. Przez 15 lat był ważnym zawodnikiem drużyny, z którą przeszedł marsz z III ligi do superligi. Do krajowej elity z naszym zespołem awansował aż 3 razy, w sumie rozegrał w niej ponad 100 spotkań. Po zakończeniu kariery w 2010 r. objął stanowisko dyrektora klubu, by po kilku latach skoncentrować się na pracy szkoleniowej z zespołami młodzieżowymi. W 2017 r. juniorzy młodsi Siódemki pod wodzą trenera Górecznego wywalczyli tytuł wicemistrza Polski.

Dodajmy jeszcze, że pracę z pierwszym zespołem Siódemki Góreczny będzie łączył z prowadzeniem juniorów młodszych, którzy walczą o mistrzostwo Dolnego Śląska i awans do rozgrywek centralnych.

Piotrek, dziękujemy za awans do Ligi Centralnej! Tomek, życzymy powodzenia!