Planowe i wysokie zwycięstwo juniorów Siódemki Huras w Lubinie

Siódemka Huras Legnica wygrała 38:25 z Zagłębiem II Lubin w meczu 12. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego pozostał na 1. miejscu w tabeli wojewódzkich rozgrywek.

Środowy mecz w Lubinie rozpoczął się o nietypowej, jak na środek tygodnia porze, bo o godz. 15. Dla naszej drużyny widocznie za wcześnie, bo w pierwszych minutach sprawiała w Lubinie wrażenie, jakby na spotkanie „nie dojechała”. Po 8 min. – pełna konsternacja! Siódemka przegrywała bowiem już 1:5!

I wtedy nastąpiło przebudzenie. Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego wzięli się za odrabianie strat. Wyrównali w 17 min. (8:8), a potem zaczęli gospodarzom „odjeżdżać”. Na przerwę Siódemka schodziła z przewagę czterech bramek, co zwiastowało spokojną drugą połowę.

I faktycznie. Druga część meczu meczu była jednostronnym widowiskiem. Pewny swego lider pracował już nie tyle na punkty, co na wysokie zwycięstwo i takim też spotkanie się zakończyło. Warto odnotować strzelecką dyspozycję Mateusza Krukiewicza, który w Lubinie zdobył aż 12 bramek.

Do końca ligowych rozgrywek zostały już tylko dwie kolejki. Za tydzień – 8 grudnia, Siódemka Huras zagra w Legnicy z trzecim aktualnie w tabeli MOS-em Wrocław, natomiast 15 grudnia w Lubinie z wiceliderem – Zagłębiem I. Te dwa mecze przesądzą o wyglądzie podium rywalizacji o mistrzostwo Dolnego Śląska.

SMS Zagłębie II Lubin – Siódemka Huras Legnica 25:38 (12:16)

Siódemka: Socha, Turkiewicz – Kochlewski 5, Pacek 5, Kosiorowski 1, Śliwiński, Dziedzic 4, Kruszelnicki 4, Krukiewicz 12, Zieliński 1, Ł. Szporko 2, Grynienko 2, Łukawski 2, Matwiejków.