Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Na derby do Wrocławia z nowym trenerem i planem na zdobycie Orbity

W sobotę Siódemka Miedź Huras Legnica poszuka punktów we Wrocławiu. Faworyta dolnośląskich derbów w Lidze Centralnej wskazać trudno. Siódemka i Śląsk są kwalifikującymi się identycznym dorobkiem punktowym sąsiadami w tabeli.

– Jedziemy do Wrocławia w dobrych nastrojach. Przed tygodniem zespół wygrał z MKS-em Wieluń, a ostatnie dni stały pod znakiem solidnych treningów. W zespole panuje bojowa atmosfera, wyczuwa się pełną mobilizację. Doskonale wiemy, jak Śląsk gra, mamy na ten mecz swój plan. Bardziej jednak koncentrujemy się na swojej grze. Jeśli zagramy dobry mecz, wynik też taki będzie – mówi trener Tomasz Góreczny, który we wrocławskiej Orbicie zadebiutuje w roli pierwszego szkoleniowca Siódemki Miedź Huras Legnica.

Śląsk Wrocław – utytułowany klub z ambicjami i problemami [SYLWETKA NASZEGO RYWALA]

Niestety, nasz zespół we Wrocławiu nie wystąpi w najsilniejszym zestawieniu, co ostatnio stało się już normą. Wciąż poza kadrą są kontuzjowani: Adam Skrabania, Paulo Grozdek i Marcin Jaśkowski. Ale jest też dobra informacja. Do drużyny po kilkutygodniowej rekonwalescencji wraca Maciej Stańko. Nasz obrotowy już przed tygodniem zaliczył dobry występ w meczu drugoligowych rezerw.

11. kolejka Ligi Centralnej: Śląsk Wrocław – Siódemka Miedź Huras Legnica, sobota (4 grudnia), godz. 16.00, hala Orbita we Wrocławiu. Transmisja na Facebooku Śląska i Telewizji Wzgórz Trzebnickich.